Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Będą nowe fotele w Kinie Radość

Główna treść

Będą nowe fotele w Kinie Radość

Marzenie – wyzwanie jakim będzie kosztowna wymiana foteli na sali widowiskowej w Kinie Radość staje się realne. DK uzyskał bowiem środki od PISF w wysokości 70 tysięcy złotych właśnie na ten cel. Wkrótce kinomani będą mogli uczestniczyć w ulubionych seansach korzystając z nowych, wygodnych foteli, których część zostanie wymieniona już w tym roku.

Już niebawem, dzięki  pozyskanym środkom finansowym, zostanie dokonana wymiana części foteli kinowych. Przedsięwzięcie będzie kontynuowane w przyszłym roku. Stare fotele nadwyrężone zębem czasu oraz intensywnym użytkowaniem, po wymianie będą pasowały do nowoczesnego kina, jakim na przestrzeni kilku lat stało się wolbromskie Kino Radość. Każdy odwiedzający DK miał okazję przekonać się, jak z roku na rok wygląd i wyposażenie tego miejsca zmienia się diametralnie. Dofinansowanie uzyskane z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej to kolejna udana próba pozyskania środków finansowych na podniesienie jakości świadczonych przez Dom Kultury usług. Dzięki pozyskiwanym środkom na realizację różnych celów, w ubiegłym tygodniu zakupiono i zamontowano również nowe oświetlenie awaryjne.

Z pewnością nowe standardy w kinie sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających miłośników kina, którzy siedząc w wygodnych, nowych fotelach będą mogli oglądać wybrane z bogatego repertuaru filmy. Nowoczesne kino przyciąga coraz więcej osób, które chętnie korzystają z możliwości placówki. Miejmy nadzieję, że starania DK o zapewnienie komfortu swoim klientom sprawią, że z jeszcze większą ochotą będą oni odwiedzać to miejsce.

Greta Fałda