Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Będą trzy, a nie dwie „powodziówki”

Główna treść

Będą trzy, a nie dwie „powodziówki”

Mamy kolejną miłą informację dla mieszkańców Kąpiel Wielkich. Do tegorocznych „powodziówek” w Łobzowie i Domaniewicach, na które burmistrz Wolbromia ogłosił już przetarg, dołączy 980 metrowy odcinek drogi nr 120640 K na tzw „Dołkach”. Na modernizację tego odcinka, z puli środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, burmistrz Adam Zielnik odebrał niedawno promesę w wysokości 480 tys. złotych. Tym samym, na trzy tegoroczne „powodziówki”, Gmina Wolbrom otrzyma łącznie aż 1.490.000 złotych.

Za przyznanie dotacji burmitrz Zielnik składa podziękowania Ministrom: Joachimowi Brudzińskiemu i  Jarosławowi Zielińskiemu oraz wielkiemu przyjacielowi Ziemi Wolbromskiej Wojewodzie Piotrowi Ćwikowi, a także Członkowi Zarządu Powiatu Olkuskiego Piotrowi Gamrotowi za zaangażowanie i skuteczność.

Warto przypomnieć, że również Powiat Olkuski otrzymał promesy na dofinansowanie 5 zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych z tzw. powodziówek, w tym trzech odcinków dróg powiatowych na terenie wolbromskiej gminy: w Chełmie odc. 583 m., Zasępcu odc. 815 m. i Budzyniu odc. 903 m.