Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Będzie bezpieczniej na kolejnych przejściach dla pieszych

Główna treść

Będzie bezpieczniej na kolejnych przejściach dla pieszych

Nie ustają zabiegi burmistrza Adama Zielnika nad zwiększeniem bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w naszej gminie. Jak niedawno poinformował burmistrz, tegoroczne prace modernizacyjne obejmą tym razem dwa przejścia usytuowane w Gołaczewach przy DW 783 oraz Wolbromiu DW 794.

Zarząd Województwa Małopolskiego uchwałą 581/23 zatwierdził listę przejść dla pieszych wybranych do doświetlenia w ramach programu „Poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich Województwa Małopolskiego”.

Zgodnie z uchwałą, zgłoszone przez burmistrza Adama Zielnika przejścia dla pieszych, zlokalizowane w Gołaczewach DW 783 na wysokości drogi do Kalisia oraz w Wolbromiu na ul. Żwirki i Wigury (w pobliżu parkingu placu PKS) otrzymają dofinansowanie po około 20 tys. złotych. Drugie tyle dołoży budżet gminy.

Jak już informowaliśmy, w poprzednich latach staraniem burmistrza doświetlono już sześć przejść zlokalizowanych na ruchliwych odcinkach dróg wojewódzkich.

W ubiegłym roku nowe oświetlenie uzyskało przejście usytuowane naprzeciw szkoły w Chełmie (DW 794). W 2021 r. bezpieczniejsze przejścia powstały przy DW 794 w Dłużcu (naprzeciw szkoły) oraz na DW 783 w Gołaczewach (skrzyżowanie z drogą do Chrząstowic), w 2020 roku doświetlono przejście w Zarzeczu przy DW783, a w 2019 roku dwa przejścia na ul. Skalskiej (DW 794) w Wolbromiu.