Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Wolbromiu

Główna treść

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Wolbromiu

W Wolbromiu z wielką pompą otwarto bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Organizatorem wypożyczalni jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło, mieszczące się przy ul. Skalskiej 22, telefon kontaktowy do placówki to 32 647 28 80.

W wypożyczalni do dyspozycji są trzy wózki, pięć chodzików i pięć par kul. Chodziki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała. Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt ten jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach.

Wypożyczyć można także specjalne rowery trójkołowe, Stowarzyszenie otrzymało 3 takie pojazdy – mały dla dziecka, średni dla młodzieży i duży dla osoby dorosłej.

Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Sprzęt wypożyczyć można od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.