Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Brązowy medal Mistrzostw Polski w Łucznictwie dla Mileny Szczepary

Główna treść

Brązowy medal Mistrzostw Polski w Łucznictwie dla Mileny Szczepary

Głuchołazy okazały się bardzo szczęśliwe dla łuczniczki UKS DIANY Wolbrom Mileny Szczepary. W rozegranych w dniach 23-24.03.2024 XXXIV Halowych Mistrzostwach Polski młodzików nasza zawodniczka wywalczyła III miejsce. To najlepszy wynik Mileny w jej karierze zawodniczej, i duma dla trenera Jerzego Paci.

Do zwycięstwa i tytułu Mistrzyni Polski Milenie zabrakło jedynie 5 punktów. Wynikiem tym potwierdziła klasę, ponieważ raptem 2 marca tego roku w Dąbrowie Tarnowskiej wywalczyła tytuł mistrzyni Małopolski.

W kategorii młodziczek wystartowało 109 zawodniczek z całej Polski, wśród których były jeszcze dwie zawodniczki UKS Diana: Oliwia Siejka i Ewa Fira. Co prawda zajęły miejsca odleglejsze jednak trenują krótko i dobrze rokują na przyszłość. Sama Milena udowodniła, że zaangażowaniem, systematycznością i sportowym “tym czymś” można dojść do najlepszych wyników i święcić triumfy.

UKS Diana funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 2, ul. Pod Lasem 1. Od momentu oddania do użytkowania nowego, wspaniałego kompleksu sportowego ze specjalną strefą do przeprowadzania treningów czy też zawodów będziemy mieli idealne warunki do pracy z młodzieżą.

W tym miejscu chcemy zachęcić młodzież z terenu MiG Wolbrom do rozpoczęcia przygody z łucznictwem. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 16:00 – oznajmił zadowolony trener UKS „Diana” Jerzy Pacia.