Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz ogłosił przetarg na budowę sali gimnastycznej w Łobzowie

Główna treść

Burmistrz ogłosił przetarg na budowę sali gimnastycznej w Łobzowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie doczeka się kolejnej inwestycji. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, będzie nią pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Na jej budowę Burmistrz ogłosił właśnie przetarg nieograniczony. Obiekt sportowy ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Link do ogłoszenia o przetargu (kliknij)

Zakres robót obejmie: budowę sali gimnastycznej i łącznika wraz z instalacjami: wodociągową, kanalizacyjną, gazową, wentylacji mechanicznej i klimatyzacyjnej, elektryczną oraz modernizacją istniejącej infrastruktury technicznej (przyłącza kanalizacyjnego, wodociągowego) i powierzchniami utwardzonymi (ciągami pieszymi), przebudowę istniejącej drogi wewnętrznej wraz z rozbudową o miejsca parkingowe. Obiekt zostanie wyposażony w windę a do wejścia prowadzić będzie pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Obiekt będzie dostosowany dla osób niewidomych i słabowidzących (wejście oświetlone i oznaczone przez system oznaczeń fakturowych, kontrastowo oznaczone schody z poręczami, wyposażenie sanitariatów w kontrastowych kolorach), głuchych i słabosłyszących (świetlny system powiadamiania alarmowego, pomieszczenia oznaczone w formie pisemnej) oraz z niepełnosprawnością umysłową (czytelne oznaczenia numeracji pięter, czytelne i łatwe do zrozumienia oznaczenia dróg ewakuacyjnych, odpowiednia wysokość i forma umieszczenia oznaczeń dotyczących nawigacji w budynku).
Budynek sali gimnastycznej będzie dwukondygnacyjny, bez podpiwniczenia.
Inwestycja finansowana jest z udziałem środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2019”

Jak już informowaliśmy, pod koniec 2019 roku Gmina Wolbrom za sprawą Ministra Jacka Osucha otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 2 mln. złotych. Stosowną umowę na dofinansowanie tej inwestycji, burmistrz podpisał z Ministerstwem w marcu b.r.

Pan Minister Jacek Osuch dotrzymał słowa, choć nie wszyscy w to wierzyli. Umowa na dotację 2 mln. zł. na salę gimnastyczną w Łobzowie podpisana. Ma to fundamentalne znaczenie zwłaszcza teraz, w dobie nadchodzącego kryzysu i bezrobocia. Będzie to elementem naszej Wolbromskiej Tarczy Antykryzysowej. Inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje. Stanę na głowie, by wszystkie założenia inwestycyjne, zwłaszcza te z dofinansowaniem zostały w tej kadencji zrealizowane. Żebyśmy mieli pracę i chleb – mówi burmistrz Adam Zielnik.