Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz sprawi mieszkańcom Brzozówki prawdziwą niespodziankę

Główna treść

Burmistrz sprawi mieszkańcom Brzozówki prawdziwą niespodziankę

Niemałą niespodziankę mieszkańcom Brzozówki sprawił ostatnio burmistrz Wolbromia. Na jednym z profili społecznościowych Adam Zielnik zwierzył się z planów względem tego sołectwa. Ta licząca niespełna pół tysiąca mieszkańców miejscowość, w której funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich, a do niedawna także jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, nie posiada żadnej sali, w której gospodynie czy mieszkańcy mogliby się spotykać.

Wsłuchując się w starania społeczeństwa Brzozówki oraz marzenia o posiadaniu odpowiedniej sali, burmistrz Adam Zielnik znalazł rozwiązanie. W Brzozówce powstanie zupełny nowy budynek z odpowiednim zapleczem!

Jak informował przed trzema tygodniami Adam Zielnik, mieszkańcy Brzozówki nie mają się gdzie spotykać zarówno w sprawach służbowych, jak i mniej oficjalnych, tak jak to ma miejsce w innych sołectwach. Budynek byłej remizy kwalifikuje się jedynie do rozbiórki.

Ktoś tam wymyślił, aby z funduszu sołeckiego stawiać coś z kontenerów. Usiadłem nad tym z moimi ludźmi, sprawdziłem, policzyłem, po czym zaprosiłem Pana Sołtysa Jacka Kiełtykę i zaproponowałem normalny budynek z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście na miarę i potrzeby sołectwa Brzozówka. Finanse zapewnią – fundusz sołecki i budżet Gminy. Będzie ostatecznie trochę drożej niż kontenery, ale jakość i trwałość nieporównywalna – podsumował swój plan burmistrz Zielnik.
Projekt budowlany nowego obiektu jest już na ukończeniu. Jak będzie się prezentował nowy budynek świetlicy przedstawiają poniższe rysunki.