Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Burmistrz z najlepszymi życzeniami u Józefa Rdesta – 100 latka z Zabagnia

Główna treść

Burmistrz z najlepszymi życzeniami u Józefa Rdesta – 100 latka z Zabagnia

Burmistrz z najlepszymi życzeniami u Józefa Rdesta – 100 latka z Zabagnia

22 marca swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec Zabagnia Pan Józef Rdest. Życzenia i gratulacje będące wyrazem głębokiego szacunku za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz najserdeczniejsze życzenia dla Pana Józefa Rdesta skierowali Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, Zastępca Kierownika USC Agnieszka Gołembiowska-Karoń, Zastępca Burmistrza Bożena Konieczna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Żurek.

Z okazji 100 rocznicy urodzin składam serdeczne gratulacje i gorące życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Życzę pogody ducha, miłości i szacunku rodziny oraz niesłabnącej energii na dalsze lata. Wszystkiego dobrego w imieniu Władz Gminy Wolbrom oraz wszystkich Mieszkańców – życzył P. Józefowi z okazji wyjątkowego jubileuszu Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wraz z pozostałymi przybyłymi gośćmi.

Na ręce dostojnego seniora Burmistrz wręczył list gratulacyjny, a także listy skierowane do Jubilata od Premier Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity. Burmistrz Adam Zielnik do swych życzeń dołączył również okolicznościowy bukiet oraz praktyczny upominek.

Przybyły również Kierownik Placówki Terenowej KRUS Wolbrom Paweł Rykała, w imieniu Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandry Hadzik wręczył Jubilatowi list gratulacyjny oraz decyzję przyznającą dodatek z okazji ukończenia 100 lat życia wysokości 5.540,25 zł.

Pan Józef Rdest urodził się 22 marca 1923 r. w Jangrocie. Miał pięcioro rodzeństwa, trzech braci i dwie siostry. Obie również dożyły stu lat. Starsza z nich – Stefania swoje setne urodziny obchodziła 10 lutego 2015 r. z kolei młodsza Władysława „setkę” świętowała 24 lipca 2020 r.

Józef Rdest do 90 roku życia mieszkał w rodzinnej wsi, gdzie gospodarował wspólnie ze swoją żoną Józefą. By utrzymać rodzinę dodatkowo zajmował się handlem, dostarczając płody rolne do miast Zagłębia i Śląska. Przez blisko dziesięć lat pracował też w ZGH „Bolesław”. Przez większość swego aktywnego życia brał czynny udział w działaniach OSP Jangrot, której nadal jest jej honorowym członkiem.

Jubilat wspólnie z żoną dochowali się trzech synów, nieżyjących już Ryszarda i Adama oraz Zbigniewa. Po śmierci żony w 2013 r. Pan Józef zamieszkał w Zabagniu, gdzie znalazł troskliwą opiekę u syna Zbigniewa i synowej Krystyny. Pełen pogody ducha i świetnej kondycji sędziwy Jubilat doczekał się ponadto 8 wnuków, 10 prawnuków i 1 praprawnuczka.

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom podkreśla z dumą i zadowoleniem, że w naszej Gminie jest to już kolejna osoba, której ma przyjemność pogratulować tak zaszczytnego wieku.

Do składanych dostojnemu Seniorowi życzeń przyłącza się także Redakcja.