Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dni Wolbromia 2014 za nami!

Główna treść

Dni Wolbromia 2014 za nami!

Dni Wolbromia stały się już dla wolbromian i przybywających do naszego miasta gości tradycją, którą każdego roku celebruje się z wielką pompą. Mimo, iż pogoda nie rozpieszczała to podczas występu gwiazd wieczoru trudno było znaleźć wolne miejsce na placu pod sceną. Bogaty program artystyczny wypełnił sobotnie i niedzielne popołudnie, a szereg atrakcji sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie. To były z całą pewnością udane dni!

Park wokół DK w Wolbromiu to idealne miejsce na wspólne świętowanie, które z roku na rok przyciąga coraz więcej osób chcących mile spędzić czas. Mimo, iż deszcz co jakiś czas dawał o sobie znać, to i tak było niezwykle barwnie i ciekawie. Frajdą dla dzieciaków jak zwykle były karuzele czy przejażdżka kucykami. Nie zabrakło również specjalnego programu artystycznego przygotowanego specjalnie dla milusińskich. W tym roku, jak i w poprzednim każdy człowiek dobrej woli mógł finansowo wspomóc WTZ z Lgoty Wolbromskiej kupując ciekawe przedmioty na specjalnie przygotowanym stoisku lub nabywając cegiełkę. Hojnych ludzi jak zwykle nie zabrakło.
Scena sobotniego popołudnia z lekkim opóźnieniem należała głównie do młodych, utalentowanych i dobrze zapowiadających się artystów, którym możliwość wystąpienia w tego typu imprezach niejednokrotnie pozwala na zaprezentowanie swojego zespołu i twórczości w szerszym kręgu. Scenę Młodych poprzedził chór „Dzwony Podola” z Kijowa, którego koncert sponsorowany był przez FTT Wolbrom. Po występie chóru z Ukrainy pojawiły się m.in. zespoły takie jak: zespół taneczny Casjopeya z Miechowa, wokalistka Natalia Balik, zespół wokalny DK, duet wokalny- Anna Gaweł i Aleksandra Ozga, debiutujący zespół Noremorse, formacja 7th Step, Martyna Pałka, ZPiT Wolbromiacy, Kickstart.  Licznie gromadzący się tłum z niecierpliwością oczekiwał gwiazd wieczoru, którymi w tym roku byli: Mesajah, Donatan and Cleo oraz Formacja Nieżywych Shabuff. Tuż przed występem Donatana i Cleo odbył się pokaz trików piłkarskich zaprezentowany przez Macieja Kryskę- utalentowanego w dziedzinie sportowej chłopaka mającego już kilka osiągnięć w tej dziedzinie. Zwieńczeniem sobotniej imprezy był pokaz pirotechniczny ufundowany przez firmę TRI Poland oraz dyskoteka.

Niedzielne popołudnie poświęcone było w pierwszej kolejności dzieciom, które w świat magii przeniósł Teatr Iluzji Mefisto. Później na scenie prezentowały się zespoły: Rootzmans oraz Uniqplan. Przyszedł również czas na gwiazdy wieczoru: Piersi i Elektryczne Gitary. Występy gwiazd należały do bardzo udanych. Publiczność doceniła koncerty gwiazd, oklaskując oraz prosząc o kolejne bisy po zakończeniu występów.

To były bardzo udane dni! Wraz z wolbromianami, występy artystów oklaskiwali goście z miast partnerskich – niemieckiego Waltershausen i węgierskiego Domaszku. Wszyscy zgromadzeni bawili się świetnie i nikomu nie przeszkadzał deszcz, gdyż atmosfera była gorąca. Do zobaczenia za rok!

Greta Fałda

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Jan Łaksa serdecznie dziękuje za wsparcie organizacji tegorocznych Dni Wolbromia życzliwym darczyńcom, którymi byli:

TRI Poland Sp.  z o.o. 

Fagumit Wolbrom Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy w Wolbromiu

ZiNPLAST Sp. z o.o.

PPWG Wolmot

ES System K Sp.z o.o. ul. Wrzosowa

Zakład Produkcyjny LINOSZCZEL sp.zo.o.

Tomasz Piechulski – Gabinet Weterynaryjny

Stanisław Marchaj i Łukasz Marchaj F.H.U. BEST

SPLOTOSZCZEL Maruszczyk Andrzej

Biuro Rachunkowe „Doradca Podatkowy” – Adam Kuś

Hurtownia Spożywcza Piwowarscy i Spółka . Sp.j.

Sklep Nasienno- Ogrodniczy AGROPLON Jerzy Barczyk

F.H.U Lila Haberka

Usługi Remontowo – Budowlane – Wiesław Wojtacha

Agencja Ochrony Osób i Mienia ARGOS

Porębska Grażyna Wyrób Pieczywa-Dłużec 

Dom Kultury w Wolbromiu serdecznie dziękuje również sponsorom:


– FTT Wolbrom
– INTERKONEKT
– E System Marcin Ficek
– SKOK Jaworzno
– ING Bank Śląski
– MONTERSI
– Bank Zachodni WBK
– Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale
– Meble Rogal
– PLAY Wolbrom
– Hotel Karczma Klimtówka
– Biuro Rachunkowe NEST
– BOMIKS
– SKOCZEŃ – TRANSPORT LOGISTIK  – Karol Skoczeń
– Biuro Usług BeHaPe Tomasz Maślisz
– FH MARCO POLO Olkusz, Marek Kiszka
– METAL ZŁOM Ryszard Ślusarczyk Wolbrom
– INTERKRĄŻ sp. z o.o
– Des-Bud s.c.
– Wol-Med

PARTNERZY:
– Województwo małopolskie
– Społeczna Akademia Nauk
– LGD NAD BIAŁĄ PRZEMSZĄ
– Wyższa Szkoła Biznesu  (Wydział zamiejscowy w Olkuszu)

PATRONAT MEDIALNY:
– Kurier Wolbromski
– Wieści Wolbromskie
– Przegląd Olkuski
– TV KULTURA Wolbrom
– Olkusz TV
– GMINY WIRTUALNE
– OLKUSZ NIGHT