Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Dzień Dziecka w Wolbromiu

Główna treść

Dzień Dziecka w Wolbromiu

Obchody Dnia Dziecka są miłą atrakcją dla dzieci, ale także dorosłych, którzy sprawiając w tym dniu przyjemności swoim pociechom również dobrze się bawią. W Wolbromiu imprezy z okazji Dnia Dziecka przygotował Dom Kultury, a także obydwa stowarzyszenia wędkarskie działające nad Zalewem i Nerką.

Podczas festynu pn. „Niedziela z mamą i tatą” odbywającego się w godzinach od 9.00 do13.00 na placu przy DK i sali widowiskowej najmłodsi mieszkańcy naszej gminy doskonale bawili się wraz ze swymi rodzicami i dziadkami korzystając z  licznie przygotowanych z myślą o nich atrakcji. Były dmuchańce, trampolina oraz zabawy i konkursy z nagrodami, do uczestnictwa w których zachęcał „Pan Kleks”, a żeby świat był jeszcze bardziej kolorowy i bajkowy panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy malowały dzieciom buzie.

Podczas imprezy zainaugurowano IV Małopolski Tydzień Czytania Dzieciom, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, który służy szczególniejszemu przypomnieniu dorosłym o tym jak ważne jest czytanie dzieciom i z dziećmi. W sali widowiskowej, o godz.10.00 organizatorzy przygotowali bezpłatną projekcję filmu „Lego przygoda 3D”, a o godz. 12. 00 wyścigi F1 na dużym ekranie. Podczas festynu nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci  cukierków, ciasteczek, napojów a nawet naleśników.

Dom Kultury dziękuje za pomoc w organizacji imprezy Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz firmie Interkonekt

Tradycyjnie atrakcje związane z rekreacją nad wodą przygotowali dla dzieci z okazji ich święta wędkarze znad Zalewu. Miłośnicy wędkarstwa mogli popróbować sił i cierpliwości w tej dziedzinie, a młodsze dzieci rysowały kredą na asfalcie. Dzięki niezawodnym sponsorom wszyscy mali uczestnicy zabawy otrzymali słodkie podarunki, a zwycięscy zawodów wędkarskich dodatkowo nagrody związane z wędkowaniem. Choć ryba nie była zbyt chętna do współpracy z adeptami  wędkarstwa były i niewielkie połowy – zwyciężczynią zawodów została Ola Cebulska (605), przed braćmi Prokopami – Kacprem (250 g) i Jakubem (85). Pozostali wędkarze pocieszali się, że „może następnym razem”…

Organizatorzy imprezy nadZalewem dziękują za pomoc w zakupie podarunków darczyńcom, którymi byli:
UMiG WOLBROM
BEST S.C.
BĘDKOWSCY
FPH EUROBIKE
FTT STOMIL
KUŚ ADAM
PHU BOSS
ZOOLOGICZNO-WĘDKARSKI PAWEŁ KORBAN
PIWOWARSCY
CIASTKARNIA STASZKIEWICZ ZBIGNIEW
Z.U.S. WOLMO
TRAPER
WĘDKARSKI ŚWIAT
WĘDKARSTWO MOJE HOBBY

Podobna impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Wędkarskie przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Wolbromiu. Zawody wędkarskie dla milusińskich na zbiorniku Nerka na stałe wpisała się już w szereg wydarzeń organizowanych z okazji święta wszystkich dzieci. Pogoda, mimo iż wiał wiatr, okazała się dość łaskawa i od wczesnych godzin rannych było słonecznie. O godz. 9.30 na listę startową wpisało się aż 76 dzieci wraz z opiekunami. Rywalizacja trwała 2 godziny. Po przeważeniu ryb, burmistrz Jan Łaksa wręczył puchary najlepszym młodym wędkarzom. Każdy, któremu udało się złowić mniej lub więcej ryb, dostał również nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Jednak tak naprawdę nie było przegranych, gdyż wszystkie przybyłe dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami. Z uśmiechami na twarzach dzieciaki wracały do domu zapewniając, że z wielką ochotą przybędą za rok.  

Wyniki:
I miejsce –  Piotr Wołkowski (4.350)
II miejsce –  Bartosz Gwiazda (2.750)
III miejsce – Jakub Zieliński (2.105)
IV miejsce ex aequo –  Dawid Gardeła (1.495) i Alicja Wisła (1.495)
VI miejsce – Artur Pałka (1.425)
VII miejsce – Alicja Chmura (1.325)
VIII miejsce – Łukasz Duch (1.260)
IX miejsce – Szymon Gruszczyński (895)
X miejsce – Michał Duch (665)
XI miejsce – Dominik Madej ( 430)
XII miejsce – Krzysztof Skalski (345)
XIII miejsce – Kacper Zieliński (250)
XIV miejsce – Kacper Pałka (155)
XV miejsce – Piotr Habryń (95)
XVI miejsce – Bartosz Malinowski ( 85)
XVII miejsce – Bartek Kotnis (30)

Organizatorzy Dnia Dziecka nad zbiornikiem Nerka pragną serdecznie podziękować sponsorom, którymi w tym roku byli:

– UMiG Wolbrom
– Wolbromska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wolbromiu
– Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu- Włodzimierz Żurek
– Radny powiatowy – Zdzisław Skoczyń
– Firma BUD-MAX – Paweł Sośnierz
– Sklep Spożywczy – Grażyna i Maciej Skalscy
– Firma Remontowo-Budowlana – Wiesław Wojtacha
– Biuro Rachunkowe – Adam Kuś
– Sklep Meblowy- Tomasz Rogal
– Firma SPAWMONT – Czesław Jaźwiec
– Zakład Przetwórstwa Mięsa – Edmund Barczyk
– Sklep Zoologiczno-Wędkarski – Paweł Korban
– Firma INTERKONEKT – Paweł Barczyk, Tomasz Furman
– Firma ART FOLK DESIGN – Jerzy Kulka
– Firma TRI Poland
– Świerczek Mieczysław
– Stowarzyszenie Wędkarskie przy Wolbromskiej Spółdzielni Mieszkaniowej