Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Ewa Chaberka z Łobzowa laureatką „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”

Główna treść

Ewa Chaberka z Łobzowa laureatką „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”

W piątek, w auli głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom plebiscytu „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” Przedszkole na Medal 2019. Czytelnicy, głosując, wyłonili laureatów – Przedszkola Roku oraz Nauczycieli Przedszkoli Roku. Miło nam poinformować, że wśród laureatów Nauczycieli Przedszkoli Roku znalazła się się Pani Ewa Chaberka – nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Łobzowa.

Ewa Chaberka zajęła trzecie miejsce w powiecie olkuskim zyskując 138 głosów Czytelników. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Banyś-Przybylska z Przedszkola nr 4 w Olkuszu (933 głosy), a drugie nauczycielka Uniwersytetetu Przedszkolaka Niepubliczne Przedszkole Językowo-Sportowe z Olkusza – Justyna Zmysło (871 głosów). Plebiscyt Przedszkole na Medal 2019 trwał od 16 kwietnia do 31 maja.
Uroczystość była okazją nie tylko do docenienia najlepszych pedagogów i przedszkoli w Małopolsce, ale także do nagrodzenia ich cennymi nagrodami.
Trzy przedszkola: Przedszkole z Wysowej-Zdrój, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Misiek w Nowym Sączu oraz Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Olkuszu, zdobywając najwięcej głosów w całym województwie, otrzymały interaktywnego, edukacyjnego robota dla dzieci Photon. Z kolei voucherami na studia podyplomowe o wartości do ośmiu tysięcy złotych, ufundowanymi przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, zostały nagrodzone nauczycielki, które zdobyły najwięcej głosów w skali województwa. 
Pamiątkowe dyplomy laureatom wręczali: Piotr Rąpalski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” oraz Dariusz Kołacz, wiceprezes oddziału Polska Press w Krakowie. 
W najbliższy czwartek, 13 czerwca, na łamach „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” ukaże się specjalny dodatek, w którym zaprezentowani zostaną zwycięzcy plebiscytu.
– Sama nominacja do tego konkursu była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, wyróżnieniem i niesamowitą niespodzianką. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali na mnie w Plebiscycie Przedszkole na Medal – 2019 r. oraz za ciepłe słowa, które jeszcze bardziej mobilizują do pracy. Dziękuję – powiedziała nam Ewa Chaberka zdobywczyni trzeciego miejsca w powiecie olkuskim w plebiscycie Nauczyciel Przedszkola Roku 2019.

Panie Ewie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Fot. Gazeta Krakowska oraz Ewa Chaberka