Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Festyn rodzinny w Kąpielach Wielkich

Główna treść

Festyn rodzinny w Kąpielach Wielkich

8 czerwca 2014 r. Kąpiele Wielkie stały się najbardziej rodzinnym miejscem w całej Polsce. A wszystko to za sprawą obchodzonego tu „V Festynu Rodzinnego”, na który z wielką radością przybyli uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi. Swoją obecnością zaszczycili nas także: posłanka Lidia Gądek, burmistrz Jan Łaksa, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Dorota Świerczek, ks.proboszcz Andrzej Białek oraz sołtysi wsi: Kąpiel Wielkich, Miechówki oraz Kąpiołek.

Zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać wiele wspaniałych występów w wykonaniu uczniów. Na początku zaprezentowali się najmłodsi wychowankowie naszej placówki, czyli dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Kąpielach Wielkich. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej. Wszyscy zachwycili zebranych gości niezwykle ciekawym pokazem umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich.

Po występie naszych milusińskich mieliśmy okazję podziwiać piękny śpiew  w wykonaniu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Niezapomnianą atrakcją był również pokaz umiejętności strażackich zaprezentowany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąpielach Wielkich.

Podczas pikniku uczniowie mogli również sprawdzić swoje siły w rozgrywkach sportowych. Rywalizacja między klasami była bardzo zacięta, ponieważ wszyscy chcieli wygrać główną nagrodę, czyli Puchar Pani Dyrektor.

Wspaniałą atmosferę święta dopełniło wiele atrakcji, m.in. wyścigówka, eurobungee, zamek dmuchany, trampoliny, bańki mydlane XL, wata cukrowa oraz wspaniałe, swojskie jedzenie przygotowane przez rodziców. Nieodzownym punktem programu był także pokaz animatora zabaw oraz występ dwóch zespołów muzycznych: VESTISS i EXOTIC.

Mamy nadzieję, że uroczystość „Festynu Rodzinnego” wpisze się na trwałe w tradycje naszej społeczności. Jednakże nie byłoby tak wspaniałego święta bez ogromnego zaangażowania rodziców, uczniów i pracowników szkoły oraz pomocy sponsorów: Firma Handlowa Import Eksport S.C. Pani Renata Kwiecińska, Bank Spółdzielczy w Wolbromiu na czele z Prezesem Panem Witoldem Myszorem, Firma Handlowo Usługowa Pani Lila i Roman Haberka z Łobzowa, Firma SAN-GAZ Pan Włodzimierz Dobrek z Klucz, Firma Transportowa M-TRANS Państwo Bożena i Ireneusz Mędrek, Sklep Spożywczo-przemysłowy Pani Elżbieta Dygas z Łobzowa, Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Państwo Beata i Tomasz Wojtylas ze Strzegowej, Doradztwo Ubezpieczeniowe Pani Martyna Rachwał, Piekarnia Pani Grażyna Porębska z Dłużca, S.M. Mlekovita Pilica Pani Teresa Kyć, Firma Ubezpieczeniowa Warta Pani Dorota Wójcik, Małopolski Srwis Ubezpieczeń Pan Robert Świerczek, Firma MBM_Electronics Kraków i osób prywatnych: Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąpiel Wielkich, Pani Sołtys Zofii Duch, Państwu Magdalenie i Markowi Rams, Państwu Ewelinie i Markowi Pacia, Panu Mariuszowi Trawińskiemu i Pani Michalinie Kobylarz. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe, pomoc i życzliwość.

Dziękujemy również Ochotniczej Straży Pożarnej z Kąpiel Wielkich, wszystkim zaangażowanym rodzicom, nauczycielom, sprzątaczkom, kucharkom osobom z obsługi i sympatykom Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich za czynne zaangażowanie w przygotowanie tego festynu.

Agnieszka Maj