Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: FIBER PODAROWAŁ DRZEWA DLA WOLBROMIA

Główna treść

FIBER PODAROWAŁ DRZEWA DLA WOLBROMIA

Jesień to bardzo dobry czas, żeby pomyśleć o nowych drzewach w naszej wspólnej przestrzeni, które będą cieszyły oko wiosną. A do tego dadzą odrobinę cienia i pomogą w walce o lepsze powietrze dla nas wszystkich. Z inicjatywą kupna osiemnastu prawie 3-metrowych sadzonek dla Gminy Wolbrom wyszedł FIBER, wasz lokalny operator sieci światłowodowej.

Nowe drzewka pojawiły się na czterech wolbromskich osiedlach: przy ulicach Łokietka, Chrobrego, Lipowej oraz przy Domu Kultury w Wolbromiu.
Dbamy o środowisko, w którym pracujemy i żyjemy. Wszystkim nam zależy na tym, aby wspólna przestrzeń była zadbana i zielona. Wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom wybraliśmy miejsca, w których często przebywają mieszkańcy, głównie nowe place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Drzewa są nie tylko ratunkiem przed smogiem, ale również dają trochę cienia w upalne dni – komentują właściciele firmy Interkonekt, właściciela sieci FIBER.
Burmistrz Adam Zielnik z dużym entuzjazmem przystał na propozycję firmy, dzięki czemu klony, wiśnie czarne i jodły balsamiczne zostały posadzone w miejscach odpoczynku. Nasadzenia nowych drzew wpisują się w regionalną strategię walki ze smogiem, a wsparcie samorządów w tym zakresie jest dużą pomocą w obliczu trudnej dla nich sytuacji ekonomicznej związanej z pandemią.

To nie pierwsza akcja społeczna tej firmy. Właściciele i pracownicy FIBER bardzo chętnie angażują się w lokalne inicjatywy, za co branża telekomunikacyjna doceniła firmę główną nagrodą w konkursie Tele.Odpowiedzialny 2019. W ostatnich latach firma zaangażowała się w dziesiątki własnych akcji oraz inicjatyw stowarzyszeń, samorządów i szkół z terenu powiatu olkuskiego i zawierciańskiego.

Tekst i foto: FIBER