Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Fundacja dziękuje za pomoc i współpracę

Główna treść

Fundacja dziękuje za pomoc i współpracę

Otrzymaliśmy list od prezes wolbromskiej fundacji Rosa Vita – Katarzyny Gardeły. Jego tekst publikujemy w załączeniu:

Szanowni Państwo,

Kończy się rok 2015, drugi rok działalności Fundacji Rosa Vita. Trudny rok. Udało nam się zorganizować spotkania i konsultacje lekarskie na temat nowotworów jądra i prostaty, piersi, nowotworów skóry. Zebraliśmy mnóstwo prezentów w ramach akcji POKOLORUJ MÓJ ŚWIAT, wspólnie zbieraliśmy krew dla Kamila chorego na raka. Kiedy dwa lata temu zakładałam Fundację jeszcze nie do końca wiedziałam z jakimi problemami przyjdzie mi się zmierzyć i jak bardzo samotna będę czasem w tej pracy.  Czas mija nieubłaganie. Niestety, wciąż  trafiają do Fundacji pacjenci będący już w trakcie leczenia paliatywnego – mogę  zaofiarować  im wówczas jedynie pomoc psychologa oraz własne wsparcie i zrozumienie. Konsultacje lekarskie, w których zdarza mi się uczestniczyć lub wiadomości, które muszę przekazać, są niekiedy niezwykle dramatyczne. Trudno też przedstawiać na bieżąco sukcesy i porażki chorych, które są często także moim udziałem. Nie każdy, powiem więcej, mało kto, chce dzielić się swoją historią choroby. Najczęściej pierwsze słowa, które słyszę na spotkaniu brzmią: „ale nikomu pani nie powie?”. Nie, nie powiem! Nie tylko dlatego, że obowiązuje mnie tajemnica dotycząca danych osobowych, ale także dlatego, że uczucia i lęki nie są na sprzedaż.

W tym trudnym i odpowiedzialnym zadaniu mam jednak wsparcie. Są osoby, na które zawsze mogę liczyć i firmy, które od początku nas wspierają i wykazują zrozumienie. Serdecznie dziękuję mojemu przyjacielowi, prezesowi firmy ES SYSTEM K, Andrzejowi Konsorowi za wsparcie, za pomoc finansową we wszystkich najkosztowniejszych przedsięwzięciach: w zorganizowaniu i sfinansowaniu zbiórki krwi oraz akcji „Pokoloruj Mój Świat”. Dziękuję za pomoc, ciepłe słowa i wsparcie!

Bardzo dziękuję Firmie FTT, której Zarząd i pan prezes Piotr Pięta udzielili na wsparcia finansowego i pomogli urządzić nasze lokum w budynku po byłym internacie. Bardzo dziękuję.

Nowym wymiarem w mojej działalności jest wsparcie pana burmistrza Adama Zielnika. Dzięki jego zrozumieniu wreszcie możemy rozmawiać z chorymi ludźmi w godnych warunkach. Możemy zaaranżować spotkania chorych z psychologiem. Mamy wreszcie miejsce do pracy, miejsce bezpieczne i spokojne – tak bardzo ważne dla psychiki ludzi chorych na raka. W panu burmistrzu znalazłam partnera do mojej trudnej działalności i człowieka, który rozumie jak wiele jeszcze jest do zrobienia w zakresie profilaktyki nowotworowej. Dziękuję za ten rok!

Fundacja Rosa Vita została stworzona z myślą o chorych na nowotwory. Niewiele byśmy osiągnęli bez współpracy z doktor Katarzyną Jaśko. Niestrudzenie tłumaczy mi zawiłości nie tylko dotyczące onkologii i systemu ochrony zdrowia, nie tylko objaśnia działanie tej zdradliwej i podstępnej choroby, ale jest także najlepszą przyjaciółką i również moim lekarzem-onkologiem. Dziękuję pani doktor za pomoc i wsparcie. Wyróżnienie w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Lekarz Małopolski” jest najlepszym dowodem na wielką pracę pani doktor i wdzięczność pacjentów.  W tym roku podjęliśmy także współpracę z doktor  Aleksandrą Dettloff, a także z doktorem Jakubem Szmerem. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mogli wspólnie zorganizować badania i spotkania z pacjentami.


Wyjątkowe miejsce w moim sercu ma pani dyrektor Ewa Rosiek. Współpraca z wolbromskim kołem PSOUU  i panią dyrektor jest dla mnie wielkim wsparciem i zawsze wielką przyjemnością. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
I jak w życiu. Coś się kończy by coś się mogło rozpocząć. Jak zwykle zapewne życie zweryfikuje plany i marzenia. Mam nadzieję, że przy pomocy przyjaciół i oczywiście moich przyjaciółek oraz tych, którzy zechcą w przyszłym roku nas wesprzeć uda nam się jeszcze wiele zrobić.

Składam Państwu serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności na nowy 2016r

Kasia Gardeła
Prezes Fundacji Rosa Vita