Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Groźny wypadek w Chrząstowicach

Główna treść

Groźny wypadek w Chrząstowicach

Dziś ok. godz 11.30 na drodze wojewódzkiej 783 na odcinku z Olkusza do Wolbromia w Chrząstowicach doszło do poważnego wypadku, w którym czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Z nieustalonych przyczyn na przeciwległy pas ruchu zjechało Audi A3, które uderzyło w nadjeżdżającego Fiata Seicento. Poszkodowanych pasażerów z poważnie uszkodzonych samochodów pomagali uwalniać strażacy z użyciem specjalistycznego sprzętu.

Jak donoszą nam naoczni świadkowie, trzy pasażerki Fiata i kierowca Audi trafili do szpitali w Olkuszu i w Miechowie, a kierująca Seicento w poważnym stanie została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły 3 zastępy PSP z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Wolbromia, 1 zastęp PSP z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Olkusza, 1 zastęp OSP Dłużec, 4 karetki pogotowia ratunkowego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, 5  radiowozów, 2 motocykle i 2 nieoznakowane samochody Policji. Droga była nieprzejezdna przez ok. półtorej godziny.


zdj. nadesłali p. Mariusz Tabor oraz mł. bryg. mgr inż. Marcin Maciora PSP Olkusz