Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: I Bieg o Szablę Jana Kilińskiego na inaugurację triady biegowej

Główna treść

I Bieg o Szablę Jana Kilińskiego na inaugurację triady biegowej

W 2019 roku Stowarzyszenie Wolbrom TEAM jest organizatorem odbywanej po raz pierwszy w naszej gminie triady biegowej, nad którą patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Na triadę składają się: Bieg o Szablę Jana Kilińskiego, Wolbromska Ciężka Dycha oraz Wolbromski Bieg Niepodległości – czyli trzy biegi, trzy medale, jeden cykl. Inauguracja tzw. wolbromskiej triady biegowej rozpoczęła się w dn. 3 lutego o 13:30 I Biegiem o Szablę Jana Kilińskiego.

W biegu i Nordic Walking na dystansie 7 km, upamiętniającym 200 rocznicę śmierci pułkownika powstania kościuszkowskiego Jana Kilińskiego (28.01.1819 roku) udział wzięło 122 zawodniczki i zawodników.

Wyniki Biegu O SZABLĘ JANA KILIŃSKIEGO
Kategoria open mężczyzn:
1 miejsce – Adrian WOJTACHA nr 98,
2 miejsce – Michał SAWICKI  nr 80,
3 miejsce – Wojciech PIEPRZYK nr 76.

Kategoria open kobiet:
1 miejsce – Anna BRZEZIŃSKA nr 84,
2 miejsce – Asia SZCZEPANEK nr 4,
3 miejsce – Paulina PUTOWSKA nr 61.

Nordic Walking
Kategoria open mężczyzn:
1 miejsce – Kacper MIZGAŁA nr 129,
2 miejsce – Tadeusz KOWALCZYK nr 127,
3 miejsce – Andrzej DUDEK nr 122.

Kategoria open kobiet:
1 miejsce Nadia MIZGAŁA nr 137,
2 miejsce Nel MIZGAŁA nr 128, 
3 miejsce Joanna KOWALCZYK nr 124.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na Rynku, pod pomnikiem Jana Kilińskiego. Zdobywcom trzech pierwszych miejsc okazałe statuetki wręczył Burmistrz Adam Zielnik oraz prezes Stowarzyszenia Wolbrom TEAM Tomasz Rogóż. Każdy zawodnik otrzymał ponadto pamiątkowy medal i dyplom, a w drodze losowania 10 uczestników zostało nagrodzonych bonami na zakupy do sklepu Decathlon.
Z kolei patronujący imprezie Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik z rąk prezesa Tomasza Rogóża został uhonorowany koszulką startową z plakietką nr 1 oraz okazałą repliką szabli Kilińskiego.

Każdy z zawodników mógł się posilić kwaśnicą z żeberkiem i gorącą herbatą. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska, OSP Wolbrom, Policja, młodzieży z klasy mundurowej w Wolbromiu i służby medyczne.Jak zapowiadają organizatorzy, dla najlepszych zawodników w całej triadzie czekają puchary, które wręczone zostaną po ostatnich zawodach czyli 10 listopada, po zakończonym IV Wolbromskim Biegu Niepodległości. Drugą część zawodów stanowi VI Wolbromska Ciężka Dycha, którą zaplanowano na 19 maja br. 

GALERIA ZDJĘĆ