Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: III Festyn Rodzinny w Gołaczewach – korespondencja

Główna treść

III Festyn Rodzinny w Gołaczewach – korespondencja

Święto Rodziny to cykliczna impreza organizowana przez Dyrekcję, Radę Rodziców oraz Społeczność Szkolną Zespołu Szkół w Gołaczewach. Niedziela 7 czerwca br., na którą zaplanowana była tegoroczna impreza, powitała nas pięknym słońcem. Tradycyjnie jak w poprzednich latach, słoneczny dzień sprzyjał rozrywkom na świeżym powietrzu i wspólnej integracji społeczności Gołaczew.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach, pan Robert Kozłowski, który powitał zebranych i zachęcił ich do udziału w przygotowanych atrakcjach. Hasłem przewodnim tegorocznego święta były słowa:  „Z rodziną bawmy się wesoło”. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas I   III Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawczyń program artystyczny złożony z występu wokalno – tanecznego. Konferansjerzy Gabrysia z klasy I i Oskar uczeń klasy II gimnazjum w formie koncertu życzeń dla rodziców, dedykowali piosenki prezentowane przez młodych artystów. Natomiast wspaniałe cheerleaderki z klas I – VI SP swoim żywiołowym tańcem, wprowadziły przybyłych uczestników w wesoły nastrój do wspólnej zabawy i zmagań sportowych. Występy szkolnych artystów z przejęciem obserwowali ich najbliżsi. 

W  radosnej atmosferze wszystkie przybyłe Rodziny dobrze się bawiły. Wiele emocji wywoływały rozgrywane przez całe Rodziny konkurencje sportowe. Tytuł „Najlepszej Sportowej Rodziny” i Puchar Dyrektora Szkoły stanowiły ogromną motywację do zaciętej rywalizacji. Ten blok imprez sportowych cieszył się bardzo dużą popularnością. Wśród przygotowanych atrakcji dla najmłodszych wielką furorę robiła karuzela i dwa dmuchane zamki. Dużą radość, szczególnie najmłodszym dzieciom, sprawiało malowanie twarzy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się motywy piłkarskie, a także malowane motylki, serduszka, kwiatuszki, kotki …

Rodziny uzdolnione plastycznie, miały szansę zaprezentować swoje umiejętności  w konkursie „Moja Rodzina”, który sprawiał ogromną radość dzieciom i rodzicom. Wspólna praca i zabawa integrowała rodziny. Zwolennicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu korzystali z przejażdżek na kucykach lub koniu o imieniu Tropik. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Przy zakupie losów, każdy otrzymywał odblaski w ramach akcji bezpieczeństwa w ruchu drogowym: „Być widocznym na drodze”. Każdy los wygrywał, jednak największe emocje czekały uczestników na zakończenie loterii. Pan dyrektor szkoły, mgr Robert Kozłowski, losował wśród posiadaczy „szczęśliwego numerka” 46 nagród głównych, między innymi 3 telefony komórkowe, tablet i inne atrakcyjne nagrody.

Przez cały czas trwania festynu można było degustować potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gołaczew oraz posilić się pysznymi, domowymi ciastami upieczonymi przez Rodziców, zjeść hot-doga, smażoną kiełbaskę z grilla, loda, watę cukrową…

To był niezapomniany, słoneczny czerwcowy dzień, który wywołał wiele uśmiechów i radości wśród licznie przybyłych uczestników z terenu całej gminy Wolbrom. Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Gołaczewach to wspaniała okazja do integracji rodzin i lokalnej społeczności. I to właśnie Rodzinom przybyłym na to szkolne święto, a przede wszystkim organizującym je, serdecznie dziękował na zakończenie Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski. Ta wspaniała impreza nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowali się w jej przygotowanie i przeprowadzenie Rodzice uczniów z naszej szkoły, panie z KGW z Gołaczew, liczni mieszkańcy wsi, dzieci, młodzież i wszyscy pracownicy szkoły. Mamy nadzieję że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na Festynie Rodzinnym.

Izabela Pieczyrak
Karolina Konieczna

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.    
Henryk SienkiewiczDyrektor  Robert Kozłowski, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Gołaczewach gorąco i serdecznie dziękują sponsorom, którzy zasługują na słowa uznania, niezawodnie wspierając sercem i ofiarnością działania szkoły.

Podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy udzielili nam wsparcia:
•    Firma „LINTER” – Państwo Marta i Dariusz Łazarczykowie
•    Państwo Wioletta i Robert Dorobiszowie
•    Firma „LINOSZCZEL” z Gołaczew – Państwo Ewa i Krzysztof Gamratowie
•    Agencja Ochrony „ARGOS” – Pan Dariusz Szczęśniak
•    Firma „INTERKONEKT” z Wolbromia
•    Firma „BARTEX” z Gołaczew – Pan Bartłomiej Żurek
•    Zakład Wędliniarski z Gołaczew – Pan Jan Kiwior
•    Zakład Cukierniczy „ROMIS” z Gołaczew – Państwo Ryszarda i Stanisław Rolkowie
•    Zakład Usług BHP z Wolbromia – Pan Tomasz Maślisz
•    Firma „Twój Dom” – Pan Andrzej Gil
•    Stadnina Koni w Udorzu – Państwo Beata i Sylwester Szatanowie
•    Państwo Marta i Krzysztof Radomkowie
•    Pan Stanisław Jurga
•    Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Gołaczewach
•    Sklep spożywczo-przemysłowy – Państwo Alina i Kazimierz Rolkowie
•    Pan Andrzej Bocianowski

Powiązana galeria