Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu

Główna treść

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu

– W rozpoczynającym się roku szkolnym 2019/2020 pragnę złożyć wszystkim Uczniom, znalezienia fascynacji wiedzą i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty wielu sukcesów zawodowych, a Rodzicom cierpliwości w wychowywaniu młodego pokolenia – życzył Burmistrz Adam Zielnik podczas inauguracji roku szkolnego w ZSP.

– Pojawiłem się u Was na rozpoczęciu roku po raz pierwszy od trzech lat. Pamiętam, że trzy lata temu spotkaliśmy się jeszcze na pustym placu przed szkołą, na wmurowaniu kamienia węgielnego pod tą halę. Czas szybko zleciał i na nowo postanowiłem uczestniczyć w rozpoczęciu roku w największej szkole w gminie. Przed Wami kolejny rok szkolny. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystacie te 10 miesięcy i mury szkoły opuścicie bogatsi nie tylko o wiedzę i umiejętności, ale też bogatsi duchowo, z poszerzonymi horyzontami, z nowymi zainteresowaniami. Mam nadzieję że wielu z Was odnajdzie nowe pasje albo uaktywni pasje do tej pory nie odkryte, czego Wam serdecznie życzę. Bo szkoła to nie tylko „wkuwanie” ale też musi się powiązać z jakąś przyjemnością – mówił do zebranych w hali sportowej burmistrz Adam Zielnik.
Burmistrz odniósł się też do otrzymanych od Dyrektora szkoły Stanisława Kołodzieja słów uznania za prowadzone działania na rzecz tejże szkoły a także całej oświaty w Gminie Wolbrom.

– To jest wszystko bardzo miłe, słysząc takie słowa, ale ja mam prostą odpowiedź – od tego jestem i za to mi płacicie, więc wykonuję swoją robotę najlepiej jak potrafię. Mam to szczęście, że mam wspaniałych współpracowników, zarówno w Urzędzie jak i jednostkach podległych. Udało nam się wypracować ten dobrze naoliwiony mechanizm, który całkiem dobrze funkcjonuje – oznajmił skromnie burmistrz.
Na koniec, Adam Zielnik życzył uczniom połamania piór i samych dobrych ocen, zarówno z przedmiotów jak i z wychowania. – Młodzież i dzieci mamy wspaniałe i wyniki jedne z najwyższych w naszym regionie, więc warto inwestować w oświatę, warto inwestować w Was, a wyniki naszych szkół jednoznacznie to potwierdzają. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie i życzę wszystkiego najlepszego – zakończył burmistrz.