Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Integracja przy szachownicy

Główna treść

Integracja przy szachownicy

20 szachistów z ŚDS oraz Zespołu Szkół wzięło udział w integracyjnym turnieju zorganizowanym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wolbromiu. Turniej jednocześnie był treningiem i eliminacjami przed powiatowymi zawodami szachowymi dla uczniów wolbromskiego liceum.

Wśród  zajęć organizowanych dla swoich uczestników  przez Środowiskowy  Dom  Samopomocy gra w szachy zajmuje istotne miejsce, a organizowane przez ośrodek turnieje to już tradycja, do kultywowania której jakiś czas temu chętnie przyłączyła się młodzież z pobliskiej szkoły średniej.

– Gra w szachy stanowi nie tylko doskonałą formę terapii uczestników, ale także świetnie sprawdza się jako forma integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem. Najbliższą okazją do uczestnictwa w naszej otwartej szachowej imprezie będą odbywające się raz w miesiącu Dni Otwarte Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolbromiu, do udziału w której zapraszamy wszystkie osoby spoza ośrodka  chętne do gry w szachy – informuje Agnieszka Tabor, kierownik ŚDS.

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w rozegranym ostatnio turnieju, nad prawidłowością którego czuwali Elżbieta Kaczmarska z ŚDS oraz  Krzysztof Opiłka z ZS, rozegrano 12  rund,  po  7 minut  dla zawodnika, a zwycięzcami okazali się:
1. Jacek  Knap
2 . Marcin  Kasjaniuk
3.Dawid Król
4. Maciej Maciąg
5. Adrian Furman
6. Adrian  Stefaniak

Zawodnicy  biorący  udział  nagrodzeni  zostali upominkami,  za  które  ŚDS serdecznie  dziękuje   Zakładom  Kablowym  BITNER. Kolejne  rozgrywki z młodzieżą  licealną planowane są po Nowym Roku.