Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: IX FESTYN RODZINNY W KĄPIELACH WIELKICH – korespondencja

Główna treść

IX FESTYN RODZINNY W KĄPIELACH WIELKICH – korespondencja

IX FESTYN RODZINNY W KĄPIELACH WIELKICH

W sobotę 4 czerwca 2022 r. Kąpiele Wielkie stały się najbardziej rodzinnym miejscem w całej Polsce. A wszystko to za sprawą obchodzonego tu „IX Festynu Rodzinnego”, na który z wielką radością przybyli uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi, jej absolwenci, mieszkańcy Kąpiel Wielkich oraz okolicznych miejscowości. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom – Pan Adam Zielnik, Społeczny Doradca Burmistrza Pani Bożena Konieczna, Radny Miasta i Gminy Wolbrom Pan Andrzej Barczyk, Prezes Wolbromskiego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Pan Andrzej Duch, Sołtys Kąpiel Wielkich Pan Zbigniew Pacia, Proboszcz parafii w Kąpielach Wielkich Ks. Wiesław Wróbel, Przewodnicząca KGW w Kąpielach Wielkich Pani Weronika Kowal.

Zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać wiele wspaniałych i różnorodnych występów w wykonaniu uczniów naszej placówki. W ich repertuarze pojawiły się występy artystyczne, w których zaprezentowali m. in.: tańce takie jak: ”Polonez” „Poleczka na lato”, „Taniec Dżentelmenów” „Taniec z pomponami”, „ Taniec kowbojski”, „Taniec z mopami”, „Taniec Jeruzalem”, „Taniec do utworu Lubiła róże”; popisy wokalne i recytatorskie; pokaz układania kostki Rubika; umiejętności sportowo-akrobatyczne oraz talent aktorski w skeczu pt. „Zdalne nauczanie”.

Po występie naszych kochanych milusińskich mieliśmy okazję podziwiać piękny pokaz umiejętności tanecznych w wykonaniu Formacji 7th step z Pracowni Artystyczno-Tanecznej Kwadrance – Pani Katarzyny Gałązki-Biedul.

Tuż po ich występie zaprezentowała się Grupa Rekonstrukcyjna V Batalionu Strzelców Olkuskich, która dała nam prawdziwą lekcję historii, prezentując m.in. umundurowanie, broń oraz bardzo interesujący pokaz mody damskiej lat 40. XX w.

Tradycyjnie podczas naszego festynu nie mogło zabraknąć pięknego śpiewu w wykonaniu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Kąpiel Wielkich.

Niezapomnianą atrakcją był również pokaz umiejętności strażackich zaprezentowany przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąpielach Wielkich.

A w zaczarowany świat kolorów przenieśli nas absolwenci naszej szkoły, organizując dla dzieci i młodzieży „Festiwal kolorów”.

Na placu imprezy swoje stanowisko mieli również nasi byli uczniowie, uczęszczający obecnie do Zespołu Szkół w Wolbromiu, którzy pod czujnym okiem swojego opiekuna pokazywali umiejętności militarne.

Wspaniałą atmosferę święta dopełniły stoiska z pysznym i bardzo urozmaiconym, swojskim jedzeniem. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę naszych cudownych Rodziców, Ich zaangażowanie w tegoroczny Festyn było nieocenione i zasługuje na podkreślenie. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Nieodzownym punktem programu IX Festynu Rodzinnego była również zabawa taneczna, którą doskonale poprowadził zespół muzyczny „Avans”.

Festyn Rodzinny w Kąpielach Wielkich wpisał się na trwałe w tradycję naszej społeczności i pomimo pandemicznej przerwy powrócił do kalendarza naszych uroczystości. Jednakże nie byłoby tak wspaniałego święta bez ogromnego zaangażowania i ciężkiej pracy sztabu ludzi: rodziców, uczniów, dyrekcji, nauczycieli, i pracowników szkoły oraz naprawdę nieocenionej pomocy sponsorów.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok. 😉