Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Jutro rusza V edycja Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Wolbromiu

Główna treść

Jutro rusza V edycja Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Wolbromiu

Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB zapraszają wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020 w Uniwersytecie Dziecięcym w Wolbromiu. Już 26 października o godz. 12.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu (os. Władysława Łokietka 10). Wykład „Astrolabium a współczesny komputer” poprowadzi dr inż. Łukasz Wróblewski.

Podczas wykładu studenci dowiedzą się m.in.: Jak w dawnych czasach obserwowano niebo? Czy Mikołaj Kopernik posługiwał się teleskopem? Do czego służyły astrolabium i sekstant? I jak się ma do tego komputer? Ponadto studenci zapoznają się z historią odkryć astronomicznych i będą mieli możliwość obejrzenia z bliska narzędzi, które w przeszłości służyły do obserwacji i badań nieba. Przyjdź i rozpal w sobie zapał do nauki!

Udział w Uniwersytecie Dziecięcym w Wolbromiu jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Rejestracja: https://tiny.pl/twx7g

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej ud.wsb.edu.pl lub uzyskać pod nr telefonu 32 295 93 15.

Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Wolbromiu realizowany jest wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Wolbromiu, pod honorowym patronatem Burmistrza – Pana Adama Zielnika.

Harmonogram zajęć Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB w Wolbromiu obejmuje 8 interaktywnych 60-minutowych wykładów, które realizowane są w soboty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu (os. Władysława Łokietka 10) oraz 2 wykładów EXTRA realizowanych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Program zajęć uzupełniają warsztaty fakultatywne i wycieczki naukowe.
Uniwersytet Dziecięcy Akademii WSB w Wolbromiu to jeden z szesnastu Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB. W największej w Polsce sieci Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB (do 15 kwietnia 2018 r. – Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej) swoje kompetencje poszerza ponad 3 000 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 12 lat. Realizowane projekty mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego najmłodszych, rozbudzenie ich aktywności poznawczej oraz przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.