Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Kierowco, uważaj na nowy znak przy bloku 7 na XX lecia!

Główna treść

Kierowco, uważaj na nowy znak przy bloku 7 na XX lecia!

Samochód jest niewątpliwie najwygodniejszym środkiem transportu. Niestety, rosnąca liczba aut to także mnożące się problemy, jak chociażby zakorkowane drogi, zanieczyszczenie środowiska, a także dotkliwy niedobór miejsc parkingowych. Tych ostatnich często brakuje szczególnie w okolicach kościołów, podczas niedzielnych i świątecznych nabożeństw. Tak jest między innymi w okolicach kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu.

Choć do dyspozycji kierowców są parkingi pobliskiego Domu Kultury, a także powiększony w ostatnich latach parking tuż za plebanią, kierowcy parkują również wzdłuż chodnika przy ul. Kamiennogórskiej obok bloku nr 7 osiedla XX lecia. Utrudniają tym samym swobodny ruch samochodów stwarzając niebezpieczeństwo użytkownikom pojazdów oraz przechodniom.
Aby w tym miejscu zwiększyć bezpieczeństwo, burmistrz Adam Zielnik podjął decyzję o wybudowaniu zatoczki z miejscami na kilku aut (lokalizację przyszłej zatoczki, która powstanie za kilka tygodni, ukazują poniższe ilustracje). Zanim to jednak nastąpi, dla poprawy sytuacji obok bloku nr 7 na XX lecia, został ustawiony nowy znak B-36 – „zakaz zatrzymywania się”, obowiązujący w niedziele i dni świąteczne.

Na razie będziemy grzecznie przypominać, za jakiś czas już trochę mniej grzecznie. Nic się nikomu nie stanie jak w takim dniu przejdzie parę kroków dalej do auta. Bezpieczeństwo jest najważniejsze – ocenił burmistrz Adam Zielnik.