Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Kolejny sukces Kąpielanek w Zebrzydowicach

Główna treść

Kolejny sukces Kąpielanek w Zebrzydowicach

Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych ,,Złoty Kłos” Euro-Folklor w Zebrzydowicach to jeden z bardziej prestiżowych konkursów dla wykonawców muzyki ludowej. Po wielkim sukcesie jakim było zajęcie III miejsca na przeglądzie w ubiegłym roku, Zespół Śpiewaczy ,,Kąpielanki” w tym roku zdobył wyróżnienie za ,,Pieśń o Pielgrzymie i dobrym Pasterzu”. W XXVI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych wzięło udział 80 zespołów rywalizujących w różnych kategoriach.
,,Kąpielanki” pod kierownictwem pani Zdzisławy Posełek wystąpiły w kategorii: zespół śpiewaczy a’cappella.
Dla amatorskiego zespołu śpiewaczego to bardzo duży sukces, który motywuje do rozwijania, bogacenia i pogłębiania warsztatu muzycznego, inspiruje do poszukiwania zaszufladkowanych w pamięci starszych pokoleń i powoli odchodzących w niepamięć starodawnych pieśni i piosenek ludowych oraz pozwala na czynne uczestnictwo w naszej pięknej i bogatej rodzimej kulturze i tradycji.
– Sukcesy zespołu są możliwe dzięki członkiniom, które wkładają dużo czasu, serca i zaangażowania  w realizowane przedsięwzięcia, ale przede wszystkim dzięki panu dyrektorowi Piotrowi Gamratowi i pracownikom Domu Kultury w Wolbromiu, którzy dbają, aby zespoły śpiewacze naszej gminy mogły na scenie zebrzydowickiego amfiteatru prezentować cząstkę naszej małopolskiej, rodzimej kultury i tradycji – oznajmiła Zdzisława Posełek – kierownik zespołu ,,Kąpielanki”.

Na wspólnym zdjęciu autorstwa www.zebrzydowice.net/news reprezentujące Gminę Wolbrom w zebrzydowickim Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Zespoły Śpiewacze ,,Chrząstowianki”, ,,Łobzowianki” i ,,Kąpielanki”.