Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: „Laboratoria Przyszłości” w szkołach na terenie Gminy Wolbrom

Główna treść

„Laboratoria Przyszłości” w szkołach na terenie Gminy Wolbrom

Informujemy, iż wniosek Gminy Wolbrom złożony w ramach programu pn. „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki został rozpatrzony pozytywnie. Z tego tytułu wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Wolbrom otrzymały dofinansowanie w wysokości łącznie 611 500,00 zł. Do poszczególnych szkół środki trafią w wysokości:

– Szkoła Podstawowa w Dłużcu – 60 000 zł,
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich – 30 000 zł,
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie – 30 000 zł,
– Szkoła Podstawowa w Jeżówce – 30 000 zł,
– Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku – 60 000 zł,
– Szkoła Podstawowa w Chełmie – 30 000 zł,
– Zespół Szkół w Gołaczewach – 70 000 zł,
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu – 60 000 zł,
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu – 146 100 zł,
– Zespół Szkół w Wolbromiu 95 400 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Przyznane środki pozwolą na zakup wyposażenia technicznego będą to m.in. drukarki 3D wraz z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami, ploterami etc.), mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi i innym oprzyrządowaniem, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, greenscreeny, mikrofony etc.) oraz stacje lutownicze
(do mikrokontrolerów).