Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Zarzecze

Główna treść

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Zarzecze

W połowie grudnia, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu, spełniły się marzenia o zakupie nowego pojazdu. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Master 4×2 GLBMRt 0,9/0,8 gdy trafił do jednostki dniu 14 grudnia, witany był uroczyście przez strażaków oraz mieszkańców Zarzecza. Z nowoczesnym pojazdem zapoznał się również Burmistrz Adam Zielnik, który na jego zakup przeznaczył kwotę 200 000 tys. zł. Samochód dla OSP Zarzecze jest trzynastym, a drugim lekkim (pierwszy dla OSP Zasępiec) wozem ratowniczo-gaśniczym zakupionym dla jednostek z gminy Wolbrom w ciągu kadencji burmistrza Zielnika.

– Po podliczeniu finansów związanych z zakupem nowych samochodów, z uwzględnieniem wszystkich dotacji, dofinansowań, preferencyjnych pożyczek częściowo umarzalnych, które zaciągaliśmy na wkład własny –wszystkie te samochody Gmina Wolbrom z własnych środków kupiła ostatecznie za jedną czwartą ich wartości. Cała reszta, była środkami zewnętrznymi. Za jedną czwartą wartości mamy flotę nowych samochodów, które będą służyły przez dekady! – z dumą podkreślał we wrześniu 2023 r. burmistrz Adam Zielnik podczas oficjalnej uroczystości przekazania zakupionych samochodów ratowniczo-gaśniczych ochotnikom z OSP: w Kąpielach Wielkich, Chrząstowicach, Sulisławicach, Strzegowej i Wierzchowiska.

Zakup lekkiego samochodu dla OSP Zarzecze stał się możliwy ponadto dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w kwocie 196 600 zł, a także Starostwa Powiatowego w Olkuszu w kwocie 5.500,00 zł. Nowy nabytek został wyposażony w nowoczesny sprzęt ratowniczy, niezbędny do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Zarząd OSP na czele z Prezesem Michałem Majdą dziękują serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu pojazdu.