Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Najlepsi angliści ze szkół podstawowych wyłonieni

Główna treść

Najlepsi angliści ze szkół podstawowych wyłonieni

Konkursy przedmiotowe są ważnym elementem w procesie dydaktycznym, doskonalą umiejętności uczenia, wyrabiają jego samodzielność oraz umożliwiają dokonywanie wyborów w oparciu o własne uzdolnienia i zainteresowania. 14 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Wolbromiu odbył się finał VIII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Podstawowymi celami organizowania gminnych konkursów z języka angielskiego są popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i wyłanianie talentów językowych, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy, podnoszenie poziomu ich umiejętności językowych, a także zainteresowanie ich kulturą angielskiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Przy okazji dzieci mają możliwość spróbowania swoich sił w kontakcie z „żywym” językiem obcym poprzez słuchanie i czytanie tekstu. 

W tym roku konkursy zorganizowane zostały dla uczniów w dwóch grupach wiekowych – jednoetapowy dla uczniów klas I-III oraz dwuetapowy (szkolny i gminny) dla klas IV-VI. W etapie szkolnym uczniowie musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną, natomiast drugi etap konkursu dla klas IV-VI szkoły podstawowej został poszerzony o elementy kulturoznawstwa oraz rozumienia ze słuchu.
W tegorocznej edycji wzięło udział 10 szkół podstawowych z naszej gminy. W klasach I-III do etapu finałowego zakwalifikowało się 21 najlepszych uczniów, natomiast w klasach IV-VI 30 uczniów.

Po konkursowych zmaganiach i obejrzeniu krótkiego programu artystycznego, podczas którego uczennice klas VI zaśpiewały piosenki w języku angielskim – Karolina Kozłowska wykonała piosenkę Aleksandry Burke „Hallelujah”, Zuzanna Szczepankiewicz „Everything at once” Lenki oraz Sandra Kiwior „Naturally” Seleny Gomez, głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Wolbromiu Waldemar Smoter, a następnie Wiceburmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Katarzyna Posełek, która pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursów bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, życzyła dalszych sukcesów w nauce i wręczyła nagrody zwycięzcom.

Laureatami VIII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zostali:
I miejsce – Kinga Błaut ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu;
II miejsce – Marcin Pijaj ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu;
III miejsce – Oliwia Bryzik z Zespołu Szkół w Dłużcu.

Finalistami konkursu zostali:
Zofia Matejkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu;
Zofia Kuś ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu;
Michalina Haberka ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu;
Sandra Kiwior z Zespołu Szkół w Wolbromiu;
Szymon Maciąg z Zespołu Szkół w Zarzeczu;
Martyna Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Łobzowie;
Gabriel Kyzioł ze Szkoły Podstawowej w Jeżówce.

Laureatami I Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I-III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zostali:
I miejsce – Julia Cios z Zespołu Szkół w Wolbromiu;
II miejsce – Krystian Myca z Zespołu Szkół w Wolbromiu;
III miejsce – Łukasz Zaręba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu.

Finalistami konkursu zostali:
Franciszek Baldy ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej;
Kajetan Urbański z Zespołu Szkół w Wolbromiu;
Adrian Grabowski ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej;
Barbara Kiwior z Zespołu Szkół w Zarzeczu;
Sara Wójcik z Zespołu Szkół w Wierzchowisku;
Filip Słaboń ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej;
Kamila Grabowska ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej;
Maria Olewińska z Zespołu Szkół w Wolbromiu;
Karolina Mąkol ze Szkoły Podstawowej w Chełmie;
Filip Trzęsiński ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu;
Jakub Rosół ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu;
Artur Broczkowski ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej.

Fundatorami nagród w konkursach byli: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, który podarował puchary dla laureatów oraz inne gadżety, OK Szkoła Języków Obcych, która ufundowała bony na kursy języka angielskiego oraz plecaki, Dom Kultury w Wolbromiu, który zasponsorował bilety do kina, wydawnictwo Macmillan oraz wydawnictwo Oxford.

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom Gminnych Konkursów Języka Angielskiego 2014 i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Edyta Domagała