Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowe terminy walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych jednostek OSP

Główna treść

Nowe terminy walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych jednostek OSP

Co pięć lat w jednostkach OSP odbywają się zebrania sprawozdawczo-wyborcze, mające na celu wybór nowych władz. W mieście i gminie Wolbrom to właśnie miesiąc luty był czasem na strażackie posumowania, czyli zebrania sprawozdawcze i sprawozdawczo-wyborcze. W zebraniach odbywających się w każdej z 23 jednostek OSP działających w wolbromskiej gminie czynny udział brał burmistrz Adam Zielnik, który na bieżąco zapoznawał się z działalnością jednostek, ich sukcesami oraz potrzebami lokalnych społeczności.

W tym roku Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP, mając na uwadze stopień zagrożenie rozprzestrzeniania się na terenie Polski epidemii wirusa SARS-CoV-2 postanowiło przesunąć terminy kampanii sprawozdawczo-wyborczej. Tym samym, na oficjalne podsumowanie roku 2020 oraz poznanie składu nowych Zarządów jednostek musimy jeszcze poczekać.
Zgodnie z decyzją Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP,

  • walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze w OSP powinny odbyć się w terminie do 30 września 2021r.
  • zjazdy oddziałów gminnych – do 30 listopada 2021 r.
  • zjazdy oddziałów powiatowych – do 31 stycznia 2022 r.
  • zjazdy oddziałów wojewódzkich – 31 maja 2022 r.
    natomiast XV Zjazd Krajowy ZOSP RP winien odbyć się między 9 sierpnia a 9 października 2022 r.

Fot.  W  zebraniach odbywających się w każdej z 23 jednostek OSP działających w wolbromskiej gminie czynny udział brał burmistrz Adam Zielnik, który na bieżąco zapoznawał się z działalnością jednostek, ich sukcesami oraz potrzebami lokalnych społeczności. Na zdjęciu zebranie w jednostce OSP Łobzów.