Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowe wozy policyjne wyruszą na ulice

Główna treść

Nowe wozy policyjne wyruszą na ulice

Policyjne siły w powiecie olkuskim zostały poważnie wzmocnione dzięki zakupowi ośmiu nowych samochodów służbowych. Oficjalne uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się wczoraj w Powiatowej Komendzie Policji w Olkuszu. Dwa z samochodów współfinansowała Gmina Wolbrom. Trafią one do służby na terenie naszej gminy.


W przekazaniu nowych nabytków udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz Policji: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Andrzej  Płatek, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu mł. insp. Włodzimierz Warzecha, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu podinsp. Jarosław Klich, komendanci komisariatów W Bukownie, Wolbromiu i Kluczach  – podinsp. Rafał Kaczmarczyk, nadkom. Adam Milanowski, asp. szt. Dariusz Dziwak, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Krzysztof Kamionka.

Zakup nowych radiowozów był możliwy dzięki hojności samorządów powiatu olkuskiego. W zakupie partycypowały: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu, Urząd Miasta i Gminy w Bukownie oraz urzędy gmin w Bolesławiu i Kluczach. Kwoty dofinansowania z budżetów samorządów lokalnych stanowiły połowę środków, druga ich część pochodziła z budżetu Policji.
Komendanci wspólnie z przedstawicielami samorządów wręczyli kluczyki do nowych pojazdów służbowych. Trzy z  ośmiu zakupionych radiowozów przekazano policjantom z komendy powiatowej, po dwa trafiły do Komisariatu Policji  w Wolbromiu – kluczyki wręczał w imieniu burmistrza sekretarz MiG Wolbrom Waldemar Kolanko i w Bukownie, jeden radiowóz otrzymali funkcjonariusze z Klucz.

Na koniec uroczystości reprezentanci samorządów otrzymali z rąk mł. insp. Włodzimierza Warzechę pamiątkowe statuetki i podziękowania za ogromne wsparcie finansowe. Komendant Powiatowy Policji podkreślił, że zakup nowych radiowozów niewątpliwie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, a także mobilności olkuskiej policji oraz ograniczenie czasu reakcji na zgłaszane zdarzenia.