Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowum wybuduje w Wolbromiu nowoczesny blok z 63 mieszkaniami

Główna treść

Nowum wybuduje w Wolbromiu nowoczesny blok z 63 mieszkaniami

Nic tak nie cieszy poszukujących dachu nad głową, jak budowa atrakcyjnych cenowo nowych mieszkań. Firma NOWUM z Wolbromia rozpoczyna właśnie pierwszą od kilkudziesięciu lat inwestycję na wolbromskiej „mapie” mieszkań – budowę bloku przy ul. Miechowskiej. Będzie to najwyższy w mieście budynek mieszkalny. W nowoczesnym, pięciopiętrowym budynku powstanie 63 mieszkań o powierzchni od 35 m2.

W budynku znajdziemy zarówno mieszkania jednopokojowe – typowe kawalerki w ilości 10 lokali, jak i dwupokojowe (30 lokali), ale i 15 trzypokojowych – dla większych rodzin. Na 5. piętrze usytuowanych będzie 8 apartamentów (z tarasami) o powierzchni do 120 m2.

Komunikację między piętrami usprawni winda osobowa. Do dyspozycji mieszkańców będzie 13 garaży podziemnych oraz 63 miejsca parkingowe z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie obiektu zaplanowano również 2 stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Energooszczędny obiekt budynku z umieszczoną na dachu fotowoltaiką – z której wygenerowana energia będzie zasilała części wspólne (klatki i korytarze) usytuowany będzie wśród estetycznie urządzonej zieleni. Całość tworzyć będzie zamknięty i funkcjonalny układ architektoniczny. Zakończenie wspieranej przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom inwestycji, podobnie jak każdego innego inwestora i prowadzonej przez niego inwestycji, służącej dobru mieszkańcom gminy, przewidziane jest na II kwartał 2023r.