Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowy Szpital w Olkuszu uwzględni opinie pacjentów

Główna treść

Nowy Szpital w Olkuszu uwzględni opinie pacjentów

W Nowym Szpitalu w Olkuszu rozpoczął się niecodzienny eksperyment. Mieszkańcy powiatu wspólnie z pracownikami placówki będą zmieniać szpital, aby był bardziej przyjazny dla pacjentów. Ruszył projekt „Twój Najlepszy Szpital”, który ma dopomóc dyrekcji olkuskiego szpitala w dostosowaniu oferty placówki do oczekiwań pacjentów.

– Szpital powinien być miejscem, w którym najważniejszy jest pacjent. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy powiatu olkuskiego poczuli, że to ich szpital i mogą mieć wpływ na to, co się w nim dzieje. Ich opinie będą główną wskazówką do pozytywnych zmian wdrażanych w olkuskim szpitalu – mówi dr Norbert Kubański prezes Nowego Szpitala w Olkuszu.

Pierwszym etapem projektu „Twój Najlepszy Szpital” jest poznanie opinii i pomysłów mieszkańców powiatu na funkcjonowanie szpitala. Posłuży do tego specjalnie przygotowana ankieta, którą będzie można wypełnić w szpitalu, w siedzibie starostwa, poprzez stronę internetową http://www.twojnajlepszyszpital.pl. Opracowane wyniki ankiet poznają i przeanalizują pracownicy szpitala. To oni razem z zarządem szpitala będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą z nich wynikały. Przebieg akcji będzie można śledzić na bieżąco w Internecie – m.in. na stronach serwisu internetowego http://www.twojnajlepszyszpital.pl  oraz w serwisie Facebook.

– Jesteśmy świadomi, że nie wszystko uda się nam zrobić od razu, ale na pewno będziemy się starali, żeby szpital był miejscem przyjaznym pacjentom – mówi dr Kubański. – Ankietę dotyczącą szpitala w Olkuszu można wypełniać m.in. na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, w szpitalu, czy w siedzibie starostwa powiatowego. 

„Twój Najlepszy Szpital” to kontynuacja projektu „Najlepszy Szpital. Giżycko”, który rozpoczął się na początku roku w szpitalu giżyckim. Na podstawie opinii mieszkańców personel szpitala w Giżycku stara się opracować plan zmian w szpitalu, które będą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Zmiany w szpitalu, które wypracowali podczas specjalnych warsztatów pracownicy szpitala w Giżycku można obserwować na stronie www.najlepszyszpitalgizycko.pl czy na stronie akcji na Facebooku www.facebook.com/zdroweszpitale

Na podst. informacji
Marty Pióro
Grupa Nowy Szpital