Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Objazdem do Zarzecza. Rusza przebudowa mostu

Główna treść

Objazdem do Zarzecza. Rusza przebudowa mostu

Informujemy, iż w dniu 15 stycznia 2020 r. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu celem wykonania zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej numer 120688K wraz z przebudową obiektu mostowego w miejscowości Zarzecze”. Na czas wykonywania prac obowiązywał będzie objazd do Zarzecza trasą: droga wojewódzka nr 783, przejazd w Kalisiu, Kaliś, Lgota Wolbromska.
Firma wykonująca modernizację „Mosty Bielsko-Biała Mateusz Kubica” przeprasza za utrudnienia i prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na przebudowę drogi gminnej numer 120688K na odcinku ok. 39 metrów wraz z przebudową obiektu mostowego nad Centarą (Białą Przemszą) w ciągu ul. Dworcowej w Zarzeczu, Gmina Wolbrom otrzymała dofinansowanie ponad 331 tys. zł. Całość zadania wyniesie 662 tys. zł. (50% wkład własny Gminy).
Dzięki tej inwestycji wzrośnie bezpieczeństwo kierowców oraz mieszkańców. Wraz z przebudową mostu, poszerzona zostanie jezdnia na odcinku blisko 40 metrów, co sprawi, że ruch samochodowy odbywać się będzie płynnie w obu kierunkach. Z kolei piesi będą mogli korzystać z nowego chodnika.