Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Od 1 grudnia busem po mieście i gminie Wolbrom

Główna treść

Od 1 grudnia busem po mieście i gminie Wolbrom

Rusza gminny transport zbiorowy. W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na „Świadczenie usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Wolbrom”, przeprowadzonego w trybie zapytania ofertowego, w dniu 29.11.2021r. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik zawarł umowę z Firmą Usługi Transportowe ARKO-TRANS Arkadiusza Żezały, na obsługę trzech nowych linii autobusowych.

Na razie, busy będą kursowały w dni powszednie od 1 grudnia do 31 grudnia 2021 roku – na każdej linii zaplanowano po cztery kursy. Jazdy mają zaczynać się we wczesnych godzinach rannych i kończyć w godzinach popołudniowych.
Linie uruchomiane są dzięki wsparciu rządowego projektu – Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, na które Gmina Wolbrom otrzymała 80 tys. złotych.

  • Przypominam, że ruszamy po raz pierwszy z tematem więc apeluję o wyrozumiałość. Jednocześnie uprzejmie informuję, iż nie jest to nasze ostatnie słowo w sprawie busów. Przygotowujemy się do edycji konkursu na rok przyszły, tym razem z pięcioma trasami.
    W ramach tegorocznego zadania koszt po stronie Gminy to niecałe 4 tys. zł. miesięcznie, czyli niecałe 48 tys. zł. rocznie, a nie 6 milionów zł., ile lekko licząc kosztowałby pomysł przystąpienia do jakiegoś związku komunikacyjnego. Pragnę przypomnieć, że na to zadanie otrzymaliśmy od Naszego Wojewody Małopolskiego, Pana Łukasza Kmity prawie 80 tys. złotych, za co składam serdeczne podziękowania
    – oznajmił burmistrz Adam Zielnik.

Niska cena za wozokilometr zaoferowana przez przewoźnika przełożyła się na niewysokie ceny biletów. Koszt biletów kształtuje się od 2 do 6 złotych w zależności od długości przejazdu. W przyszłości, zarówno trasy jaki i godziny odjazdów będą z pewnością modyfikowane w zależności od lokalnych potrzeb, które wynikną w trakcie funkcjonowania systemu komunikacyjnego.

Rozkład jazdy busów:
Trasa nr 1 – Wolbrom-Sulisławice-Wierzchowisko-Podlesice II-Jeżówka-Boża Wola-Łobzów-Poręba Dzierżna -Miechówka-Kąpiele Wielkie-Kąpiołki-Kąpiele Wielkie-Łobzów-Wolbrom

Trasa nr 2 – Wolbrom-Chełm-Zasępiec-Poręba Górna-Budzyń-Lgota Wielka-Wierzchowisko-Brzozówka-Wolbrom

Trasa nr 3 – Wolbrom – Zabagnie -Dłużec – Strzegowa – Dłużec -Domaniewice – Załęże – Dłużec -Lgota Wolbromska – Zarzecze -Chrząstowice – Gołaczewy – Kaliś -Wolbrom

GALERIA ZDJĘĆ – Podpisanie umowy na obsługę tras komunikacji gminnej