Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: „Odważ się na zdrowie”- Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu zaprasza na bezpłatne badania

Główna treść

„Odważ się na zdrowie”- Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu zaprasza na bezpłatne badania

Rozpoczęła się VI edycja programu polityki zdrowotnej pn. „Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego” w 2023 roku. W tym roku realizatorem programu jest również Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Do udziału w programie mogą się zgłosić mieszkańcy gminy WOLBROM, którzy spełnią kryteria kwalifikacji określone w programie.

Głównym celem programu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców województwa małopolskiego poprzez redukcję masy ciała u osób z nadwagą i otyłością. Program w perspektywie długofalowej służyć ma zapobieganiu chorobom przewlekłym takim jak: cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nadciśnienie, miażdżyca czy zwyrodnienia całego układu kostno – stawowego. Osoby zakwalifikowane do programu zostaną objęte 12 tygodniową multidyscyplinarną opieką, w skład której wchodzą 3 komponenty: dietetyczny, aktywności fizycznej oraz psychologiczny. Ponadto Realizatorzy prowadzą dietetyczny punkt konsultacyjny oraz działania informacyjno-promocyjne za pośrednictwem lokalnych mediów i Internetu.

Więcej informacji oraz zapisy: tel.: 32 642 80 90 wew. 58 lub 59, kom. 668 037 620, e-mail: sekretariat@wschp.pl