Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pierwszy turniej Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom

Główna treść

Pierwszy turniej Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom

Niedziela, 15.grudnia 2013r. na długo zapadnie w pamięci młodym adeptom nowopowstałej Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom. Tego dnia w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, odbył się tradycyjny turniej mikołajkowy. W tym roku turniej ten był wyjątkowy nie tylko z powodu piłkarskich emocji, ale przede wszystkim, z racji tego, że wspierał szczytny cel. Piłkarze grali na rzecz Krzysia Cieśli z Olkusza.

13-letni chłopiec od najmłodszych lat cierpi na artrogrypozę. Krzyś w swoim krótkim życiu przeszedł już wiele skomplikowanych operacji, codziennie również poddawany jest rehabilitacji. Leczenie wiąże się niestety z dużymi wydatkami, z którymi rodzice Krzysia nie są w stanie sobie sami poradzić. Z tego też powodu podczas turnieju prowadzona była zbiórka pieniędzy oraz licytacja cennych przedmiotów. Największe emocje wzbudzały koszulki z podpisami polskich gwiazd piłki nożnej oraz oryginalna piłka Wisły Kraków. Wszyscy darczyńcy oprócz tego, że wylicytowali wspaniałe prezenty, wsparli przede wszystkim Krzysia w walce z jego chorobą.

Gwiazdami turnieju poza Krzysiem byli oczywiście młodzi zawodnicy. W Piłkarskich Mikołajkach grali  chłopcy z roczników: 2003/04 oraz 2005/06, którzy zostali podzieleni na dwie obsady: Żaki oraz Orliki. Reprezentanci Żaków to piłkarze z drużyn: OKS Słowik Olkusz, WAP Wolbrom MP, Krakus Nowa Huta, Akademia Piłkarska Przebój Wolbrom, a także Słowik 2006. Orliki natomiast reprezentowali młodzi piłkarze z: OKS Słowik Olkusz, WAP Wolbrom MP, Krakus Nowa Huta, Przebój Wolbrom oraz Victoria Olkusz.

Żaki rozegrały po 4 mecze na zasadach: każdy z każdym. Dla Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom był to pierwszy turniej, tym bardziej byliśmy ciekawi postawy młodych zawodników. Wszystkie spotkania AP Przebój Wolbrom były bardzo zacięte, choć w pierwszych spotkaniach widać było debiutancką tremę. Z drużynami Krakus Nowa Huta oraz OKS Olkusz nie udało się wygrać i mecze zakończyły się wynikami 0 do 2, natomiast z drużyną Słowik Olkusz wygraliśmy 2 do 0.

W małych derbach Wolbromia zwyciężył także AP Przebój Wolbrom, pokonując WAP Młodzi Przebojem wynikiem 2 do 0. W obydwu meczach zwycięskie bramki strzelili Igor Tarnówka oraz Kuba Chrząszcz. W kategorii Żak ostatecznie zwyciężyła drużyna Krakus Nowa Huta, drugie miejsce zajęli piłkarze ze Słowika Olkusz, Akademia Piłkarska Przebój Wolbrom uplasował się na trzecim miejscu wyprzedzając w klasyfikacji WAP Wolbrom oraz OKS Olkusz. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar oraz dyplomy.

Poszczególni piłkarze zostali również uhonorowani w trzech kategoriach: królem strzelców został Maciek Barczyk (OKS Olkusz), najlepszy bramkarzem Maksymilian Bień ( Krakus Nowa Huta ). Miło nam zakomunikować że w najbardziej prestiżowej kategorii – najlepszego zawodnika turnieju zwyciężyła zawodniczka naszej Akademii – Nadia Zamośna.

Sam turniej jak widać wzbudził wiele pozytywnych, nie tylko piłkarskich emocji. Atrakcji w świątecznej atmosferze bowiem nie było końca- wspomniana licytacja, fitness młodych piłkarzy, wzruszający występ młodej piosenkarki, a także mecz gwiazd- dorośli kontra dzieci. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zmagania zawodników Akademii Piłkarskiej Przebój Wolbrom.

Krzysztof Guzek
AP Przebój Wolbrom