Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Piotr Woźniczka z Łobzowa Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Główna treść

Piotr Woźniczka z Łobzowa Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

Uczestnikiem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” był uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łobzowie Piotr Woźniczka.

W tym roku uczniowie biorący udział w Konkursie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii Polski i historii powszechnej w latach 1887-1922, z uwzględnieniem broni i barwy, sylwetek dowódców, architektury obronnej, tekstów źródłowych oraz heraldyki, sfragistyki i falerystyki formacji wojskowych.

Ogólnopolskim organizatorem Konkursu było Mazowieckie Kuratorium Oświaty, a koordynatorem w naszym województwie Małopolskie Kuratorim Oświaty. Tegoroczna edycja została objęta również Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” został uczeń szkoły w Łobzowie Piotr Woźniczka.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej laureat otrzyma dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Ewa Gwóźdź