Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Po starym moście w Zarzeczu ani śladu

Główna treść

Po starym moście w Zarzeczu ani śladu

Z dniem 15 stycznia 2020 r. rozpoczęły się intensywne prace przy przebudowie drogi gminnej numer 120688K na odcinku ok. 39 metrów wraz z przebudową obiektu mostowego nad Centarą (Białą Przemszą) w ciągu ul. Dworcowej w Zarzeczu. Po starym, wąskim moście już ani śladu. Rozpoczęły się prace przy podwalinach nowego mostu.

Na modernizację mostu i odcinka drogi Gmina Wolbrom otrzymała dofinansowanie ponad 331 tys. zł. a całość zadania zamknie się kwotą 662 tys. zł. przy 50% wkładzie własnym Gminy.
Dzięki tej inwestycji wzrośnie bezpieczeństwo kierowców oraz mieszkańców. Wraz z przebudową mostu, poszerzona zostanie jezdnia na odcinku blisko 40 metrów, co sprawi, że ruch samochodowy odbywać się będzie płynnie w obu kierunkach. Z kolei piesi będą mogli korzystać z nowego chodnika. 
Rozpoczęcie prac zmusiło wykonawców do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. Objazd do Zarzecza prowadzi trasą: droga wojewódzka nr 783, przejazd w Kalisiu, Kaliś, Lgota Wolbromska. Firma wykonująca modernizację „Mosty Bielsko-Biała Mateusz Kubica” przeprasza za utrudnienia i prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. 

Galeria zdjęć