Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Pożegnanie abiturientów Zespołu Szkół im. R. Traugutta

Główna treść

Pożegnanie abiturientów Zespołu Szkół im. R. Traugutta

Wierszem Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza…” w dniu 26 kwietnia 2019 r. odbyła uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół. Salę widowiskową Domu Kultury wypełnili uczniowie klas maturalnych, ich koleżanki i koledzy z młodszych klas, dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru szkoły uczniom klas drugich, Burmistrz Adam Zielnik, Ksiądz Proboszcz Tadeusz Maj oraz Przewodniczący Rady Rodziców Robert Pobudkiewicz złożyli maturzystom najlepsze gratulacje i życzenia oraz udzielali życiowych wskazówek.

– Nie dajcie sobie wmówić ze pochodzicie z prowincji, bo pochodzicie z miejscowości o wspaniałej historii i wspaniałych tradycjach. Ważne jest to, co po Was zostanie i jakie piętno odciśniecie na swoim życiu i otoczeniu, a do tego potrzebne jest serce. Drodzy moi, więc z całego serca gratuluję ukończenia szkoły, z całego serca życzę połamania piór na maturach, z całego serca życzę, abyście dostali się na wymarzone studia, abyście wybrali taką drogę zawodową, o której zawsze marzyliście – życzył burmistrz Adam Zielnik

Jak na każdym zakończeniu roku szkolnego, najważniejszą częścią było uhonorowanie najlepszych uczniów oraz rozdanie świadectw z biało-czerwonymi paskami. Ceremonii wręczenia tytułów i świadectw dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Piotr Grojec wspólnie z Przewodniczącym Rady Rodziców Robertem Pobudkiewiczem.

Po raz piąty w historii tej szkoły został przyznany zaszczytny tytuł Najlepszego Absolwenta Roku, który przysługuje uczniowi, który osiągnął najwyższą średnią, wyróżnia się wzorowym zachowaniem, oraz szczególnymi osiągnięciami na płaszczyźnie nauki i sportu, zaangażowanemu na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

Tytuł Najlepszego Absolwenta Roku 2018/2019 zdobyła ANNA NAWROT ze średnią 5,17!Ponadto świadectwa z biało-czerwonymi paskami oraz nagrody książkowe otrzymali uczniowie, kórzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75.
Z klasy IIIa: Kinga Sąkól (śr.ocen 5,11), Katarzyna Karoń (5,06), Natalia Długoszewska (5,0), Monika Kabalak (4,89), Jakub Kaczmarczyk (4,89), Jakub Bąchor (4,83), Agnieszka Mańkowska (4,83), Krzysztof Skalski (4,83), Wiktoria Knap (4,82), Aleksandra Adamczyk (4,78). Z 4 klasy Technikum: Kacper Frankowski śr.ocen 5,0 i Sławomir Kwieciński (4,94).

Wśród tegorocznych absolwentów było wielu takich, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły lub odnosili znaczące sukcesy sportowe. Zostali oni nagrodzeni drobnymi nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

W Zespole Szkół od lat panuje zwyczaj, że uczniowie, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Akty Nadania Tytułu „Wzorowy Uczeń Szkoły”, zaś ich rodzice Listy Gratulacyjne.

W tym roku Listami Gratulacyjnymi zostali uhonorowani:

 • Pani Anna Mańkowska i córka Agnieszka,
 • Państwo Agnieszka i Maciej Nawrot (c. Anna),
 • Państwo Renata i Dariusz Długoszewski (c.Natalia),
 • Państwo Beata i Krzysztof Płoszaj oraz (c.Karolina),
 • Pani Jadwiga Malinowska (c.Beata),
 • Państwo Barbara i Sławomir Ptasiński (c.Zuzanna),
 • Państwo Marzena i Dariusz Kańczuga (c.Daria),
 • Pani Bożena Pustułka (s.Grzegorz),
 • Państwo Krystyna i Zbigniew Kwieciński (c. Karolina),
 • Państwo Grażyna i Edward Hat (s. Paweł),
 • Państwo Maria i Marek Patela (c.Katarzyna),
 • oraz Państwo Halina i Waldemar Tarnówka z córką Anną.

Chcąc upamiętnić 55 rocznicę nadania Liceum Ogólnokształcącemu imienia Romualda Traugutta oraz podkreślić fakt, iż w obecnym roku szkolnym, ta oto postać stała się również patronem Zespołu Szkół, postanowiono rozdać po raz pierwszy w historii szkoły statuetki „Trauguttów”.

Laureatami statuetek Traugutt 2019 w 10 kategoriach zostali:

 • „Anioł stróż” – za wykorzystanie umiejętności ratowania życia w praktyce – Weronika Tarnówka.
 • „Wirtuoz Muzyczny”-za talent i wyczucie muzyczne, za skomponowanie własnego autorstwa utworu pt. Distance – Konrad Mogiła.
 • „Najbardziej Sympatyczny Szkolny Gwiazdor” – za uświadamianie nam, że życie to są chwile ulotne jak motyle – Paweł Mączka.
 • „Przywódca Doskonały” – za niebanalne spełnianie funkcji Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Rafał Rosół.
 • „Oaza Spokoju” – za umiejętność gaszenia uczniowskich emocji – Profesor Beata Wachowicz.
 • „Żarty w żartach” – za niebanalne poczucie humoru – Profesor Adam Bochenek.
 • „Popkultury w naszej szkole” – za jej propagowanie – Bartek Kmiecik.
 • Organizator Doskonały”– za wskazywanie ciekawych rozwiązań zadań nie tylko matematycznych – Profesor Jarosław Kazibut.
 • „Szef wszystkich szefów” – Dyrektor Zespołu Szkół Piotr Grojec.
 • „Super Traugutt 2019” – za wsparcie i opiekę duchową, propagowanie dobrego imienia naszej szkoły i przychylną obecność w jej życiu został uhonorowany został ks. Proboszcz Tadeusz Maj.

W trakcie uroczystej akademii reprezentantka klasu drugiej Zuzanna Ptasińska złożyła absolwentom najlepsze życzenia. Dziękująca za nie Anna Nawrot, w imieniu tegorocznych abiturientów, złożyła z kolei najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich nauczycieli oraz młodszych koleżanek i kolegów. Jako symbol wdzięczności nauczyciele i goście otrzymali okazałe bukiety kwiatów.

Akademię okrasiły występy artystyczne uczniów, w tym szkolnego kabaretu w skeczu pt. Egzamin, (wyk.: O. Pabiańczyk, H. Barczyk i Z. Słaboń), a ponadto w piosence i tańcu „Bo jak nie my to kto” (Z. Adamek, K. Dziubdziela, G. Grzanka, N. Kozłowska, K. Palacz, K. Marchaj, O. Pabiańczyk) a także: D. Król, Z. Ptasińska, R. Tucharz, K. Palacz, Z. Ptasińska, B. Haberka i K. Rdest.

Po części oficjalnej uczniowie i uczennice młodszych klas zaprosili do obejrzenia prezentacji fotograficznej uczniów klasy trzeciej LO i czwartej Technikum oraz wysłuchania występu Karoliny Kozłowskiej.

GALERIA ZDJĘĆ