Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przebój Wolbrom ma nowego prezesa i zarząd

Główna treść

Przebój Wolbrom ma nowego prezesa i zarząd

Od piątku, 17 stycznia Stowarzyszenie K.S. Przebój Wolbrom ma nowego prezesa. Został nim, pełniący obowiązki na tym stanowisku od grudnia ub. roku Paweł Gamrot. Dotychczasowy prezes Andrzej Kondziołka złożył oficjalną rezygnację z pełnionej od 2005 r. funkcji 5 grudnia ub. roku. Podczas spotkania wyborczego wybrano także nowy zarząd, do którego weszli: Piotr Posełek, Artur Konieczny, Jerzy Sośnierz, Krzysztof Guzek oraz Marcin Osuszek.

W nowym zarządzie pozostawiono jeszcze 2 wakaty, które wkrótce mają zostać zaproponowane przedstawicielom sponsorów. Klub jest w trudnym położeniu finansowym z dość pokaźnym zadłużeniem, nic więc dziwnego, że dyskusje na temat tych problemów i sposobów wyjścia z kryzysu dominowały podczas zebrania. Pomimo momentami dość gorącej atmosfery, zwyciężyło – jak określili obradujący w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej członkowie Stowarzyszenia Klubu Sportowego Przebój – dobro klubu. Udało się wybrać nowego prezesa oraz zarząd, co było niezbędne, aby prowadzić rozmowy ze sponsorami. – Nie znając do końca wysokości budżetu, nie jesteśmy w stanie mówić szczegółowo o planach restrukturyzacyjnych. Jak na razie pewne jest, że możemy liczyć na dotację z Urzędu Miasta w wysokości 231 tys. zł, bo rozstrzygnięto już gminny konkurs na wsparcie działalności organizacji pożytku publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będzie wspierał nas sponsor strategiczny, czyli FFT Wolbrom. Będziemy dążyć do tego, aby za 3-4 lata klub był na stabilnym poziomie finansowym – mówił nowo wybrany prezes Gamrot.

Paweł Gamrot  pracuje w klubie od 2009 r., a od 2010 roku zasiadał w zarządzie. W Przeboju był spikerem, potem rzecznikiem prasowym, kierownikiem I drużyny, a następnie zastąpił Jarosława Raka, dyrektora klubu. Nowy prezes ukończył studia dziennikarskie i komunikacji społecznej w zakresie zarządzania sportem na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W skład nowego zarządu weszli dwaj członkowie z poprzedniego składu zarządu klubu: Piotr Posełek – (kierownik III-ligowej drużyny piłki nożnej) i Jerzy Sośnierz (przedsiębiorca), a także Artur Konieczny (prywatny sponsor), Krzysztof Guzek (trener młodzieży Przeboju) i Marcin Osuszek (pracownik Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom).

Przed Przebojem trudny – nie tylko ze sportowego punktu widzenia – rok. Gratulujemy determinacji nowemu zarządowi i życzymy powodzenia w działaniu.

Wiesław Biernacki