Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Przedświąteczne spotkanie z Burmistrzem MiG Wolbrom

Główna treść

Przedświąteczne spotkanie z Burmistrzem MiG Wolbrom

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w sali restauracji ”Klimtówka”, odbyło się spotkanie opłatkowe, którego gospodarzem był Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Na zaproszenie burmistrza w spotkaniu uczestniczyło ponad 130 gości w tym m.in.: radni Powiatu Olkuskiego, radni Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Bartłomiejem Żurkiem, sołtysi, przedstawiciele placówek oświatowych, stowarzyszeń, kół, klubów, KGW, OSP. Swą obecnością zaszczycili także Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Kazimierz Barczyk i Lidia Gądek – Prezes Centrum Medycznego „Wol-Med”, oraz Dyrektorka Biura Poselskiego poseł Katarzyny Matusik-Lipiec.

W niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich występ 6- letniej Zosi z Niepublicznego Przedszkola „Krasnoludek” w Chrząstowicach oraz jej rówieśniczki – Elwirki z Zespołu Pieśni i Tańca „Wolbromiacy”.

Burmistrz Adam Zielnik wraz z jego zastępcą, Bożeną Konieczną, witając gorąco przybyłych gości, złożyli wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne oraz zaprosili do łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Prezes Lidia Gądek do składanych wszystkim życzeń, zwróciła się specjalnie do zastępczyni burmistrza. W dowód wdzięczności za udzielone wsparcie „Wol-Med”-owi w 2023 roku, wręczyła Bożenie Koniecznej statuetkę „Serce śle Wol-Med”. 15 grudnia, podczas uroczystości otwarcia Pracowni Mammograficznej tą samą statuetką został uhonorowany Burmistrz Adam Zielnik.

Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania opłatkowego złożyli sobie tradycyjne życzenia. Łamiąc się opłatkiem, składali sobie nawzajem życzenia dobrego zdrowia, radosnych i spokojnych Świąt. Następnie podane zostały na stół tradycyjne potrawy wigilijne. Zebrani goście spędzili czas na wspólnych rozmowach i kolędowaniu, które wprowadziło wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

  1. Spotkanie Opłatkowe fotorelacja cz. 1.
  2. Spotkanie Opłatkowe fotorelacja cz. 2