Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Respirator z Wolbromia dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Główna treść

Respirator z Wolbromia dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Przed dwoma tygodniami, z powodu zagrożenia koronawirusem Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik zapowiedział rezygnację z corocznych dni miasta oraz innych imprez, by zaoszczędzone w ten sposób środki przekazać na zakup sprzętu medycznego. Zakup posłuży m.in. na doposażenie lokalnej służby zdrowia oraz szpitali właściwych dla Miasta i Gminy Wolbrom. Zgodnie z zapowiedzią respirator z Wolbromia wkrótce trafi do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

O najnowszym zakupie pomocnym w walce z epidemią, burmistrz Adam Zielnik podzielił się z mieszkańcami miasta i gminy na jednym z portali społecznościowych. 

– Zgodnie z obietnicą „nasz” respirator dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie staje się faktem. Po dokonaniu ostatecznych ustaleń dzisiaj ( 4 kwietnia) oficjalnie zatwierdziłem zakup respiratora Trilogy EVO O2 firmy Philips wraz z pełnym wyposażeniem dla w/w podmiotu leczniczego. Cena wynosi prawie 70 tys. zł – informuje Adam Zielnik. – Dokonaliśmy tego przysłowiowym rzutem na taśmę. Szpital zakupi w tym zamówieniu łącznie 6 respiratorów, w tym jeden „nasz”. Dostawa ma nastąpić lada dzień – kontynuuje. Dlaczego akurat ten szpital? Po pierwsze stanowi główny medyczny bastion walki z epidemią w Województwie Małopolskim (oczywiście przy całym szacunku dla wszystkich pomiotów zaangażowanych w walkę z epidemią) i jeżeli kogoś z nas dopadnie nieszczęście w postaci COVIDu o ciężkim przebiegu będzie najpewniej hospitalizowany właśnie w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Po drugie. Ten właśnie szpital jako pierwszy odpowiedział na naszą propozycję współpracy i wykazał się wyjątkowym profesjonalizmem w tym zakresie. Na tym nie koniec. Od poniedziałku ruszamy galopem z pomocą medyczną na wszystkich szczeblach, tak żeby zapewnić jak największe bezpieczeństwo medyczne Mieszkańcom MiG Wolbrom na nadchodzące Święta Wielkanocne – zakończył burmistrz Wolbromia.