Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Rodzina to jest siła. Piknik rodzinny w Chełmie

Główna treść

Rodzina to jest siła. Piknik rodzinny w Chełmie

Czerwiec to miesiąc, w którym nie tylko powietrze pachnie wakacjami, ale także czas obchodzenia święta najważniejszej komórki społecznej- rodziny. Czynić to można w nietuzinkowy, kreatywny sposób, czego dowiodła Szkoła Podstawowa w Chełmie, w której okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej oraz lokalnej był Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Organizatorzy postanowili połączyć te trzy ważne dni w jeden i spędzić go wspólnie z całymi rodzinami.
Pogoda tego dnia była wspaniała, a frekwencja dopisała, dzięki czemu uczestnicy mogli miło spędzić czas, korzystając z przygotowanych atrakcji.

Pani dyrektor Barbara Marchajska serdecznie i niezwykle ciepło powitała wszystkich gości, po czym zaprosiła do obejrzenia artystycznych umiejętności naszych uczniów. Strofy wierszy poświęconych rodzicom, piękne piosenki oraz życzenia płynące prosto z dziecięcych serduszek stanowiły prezent od najmłodszych. Starsi uczniowie podarowali uśmiech rodzicom, prezentując humorystyczne scenki, zachwycając układami tanecznymi oraz śpiewając wesołe piosenki.

Kiedy już rodzice otrzymali słowne i muzyczne upominki od swych pociech, nadszedł czas na podziękowania oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem „Wszystkie drogi prowadzą do Chełmu”. Był to moment przynoszący radość ze wspaniałych nagród, ufundowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pana Adama Zielnika. Nagrody te wręczyła dyrektor MOOS pani Dorota Świerczek, życząc wszystkim udanej zabawy.

A zabawa była wyjątkowo udana, gdyż rozliczność atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień okazała się imponująca. Milusińskich przyciągnął „salonik piękności”, z którego wychodzili z pomalowanymi buźkami i fantazyjnie zaplecionymi warkoczykami, miłośnicy sztuki mogli znaleźć coś dla siebie w postaci „pleneru malarskiego”, ulotność chwili testowano w strefie baniek mydlanych- kolorowych, zachwycających i…szybko znikających. A wędrujące maskotki? Wędrujące maskotki były atrakcją niespotykaną na co dzień. Mocne wrażenia gwarantowała dmuchana zjeżdżalnia, po której można było się zrelaksować w suchym basenie. Zwolennicy zajęć ruchowych mogli potańczyć w rytmie słonecznej, energetyzującej, radosnej zumby, wziąć udział w emocjonujących skoko- zabawach i w zabawach kreatywnych…a na koniec uwiecznić te szczęśliwe chwile w fotobudce. Zadowolone maluchy spędzały czas w kąciku malucha, biorąc udział w licznych grach i zabawach. Ponadto na scenie zaprezentował się zespół muzyczny, w którym wystąpił między innymi absolwent naszej szkoły – Piotr Furman. Licznie zgromadzeni obejrzeli pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzony przez uczennice klasy VII pod kierunkiem pani Ewy Fuglewicz. Nadwątlone podczas zabaw ruchowych zapasy energetyczne można było uzupełnić, kosztując pysznych wypieków przygotowanych przez Radę Rodziców oraz upieczonych na ognisku kiełbasek.

„Rodzina, ach rodzina…” wiele o niej piosenek napisano, wiele pięknych słów powiedziano, a wystarczy tylko jedno zdanie: rodzina to jest siła. Zwłaszcza gdy umie także razem się bawić, cieszyć, spędzać mile czas. Bo współcześnie, gdy jesteśmy tak bardzo zabiegani, rodzinny czas jest nie do zastąpienia.

Tym bardziej cieszymy się, że nasz piknik rodzinny okazał się tak udany i przyniósł mnóstwo radości wszystkim. Przygotowane atrakcje i niezwykła integracja sprawiły, iż ów czerwcowy czas bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Serdeczne podziękowania kierujemy do (kolejność losowa):

Pana Adama Zielnika Burmistrza MIGW za objęcie pikniku honorowym patronatem, ufundowanie nagród w konkursie plastycznym oraz wszelką okazaną życzliwość

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół – Pani Doroty Świerczek

Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego i pracowników SP w Chełmie

Firmy KKTRANS – Państwa Barbary, Piotra Kurdybaczów

Firmy Oknoplast-Delfin-bis – Państwa Agnieszki i Krzysztofa Szczepankiewiczów

Sołtysa Chełmu i zarazem Radnego RM Pana Kazimierza Goldy

Prezesa OSP w Chełmie Pana Rafała Rachwała

Zespołu muzycznego – Piotra Furmana i Kajetana Kałwy

Pani Marty Łazowy

Pana Janusza Szablickiego

Pawła Mączki, Krzysztofa Rachwała, Bartosza Goldy, Michała Janika, Jakuba Dorobisza

Anonimowych przyjaciół .

Galeria: Link tutaj