Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sieć ścieżek konnych północnej Małopolski

Główna treść

Sieć ścieżek konnych północnej Małopolski

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, iż LGD „Nad Białą Przemszą” przystępuje do realizacji projektu pt. „Sieć ścieżek konnych północnej Małopolski” , który ma na celu wytyczenie ścieżek do uprawiania turystyki konnej wraz ze stanicami stanowiącymi miejsce odpoczynku dla jeźdźców oraz odwiedzających nasze strony turystów

Chcielibyśmy aby przybywający do nas goście oraz amatorzy turystyki konnej przekonali się jak bardzo zróżnicowany jest krajobraz północnej Małopolski, bogaty w różnorodne formy rzeźby terenu, zwłaszcza  wapienne ostańce skalne z jaskiniami oraz licznymi wzniesieniami. Wszystko to  sprawia, że jest to obszar  bardzo atrakcyjny turystycznie. Na tym ważnym fragmencie Jury Krakowsko-Częstochowskiej znajduje się tu ponad 150 jaskiń! 

Jest to miejsce doskonałe zarówno dla wielbicieli turystyki pieszej, rowerowej, wspinaczki jak i  – co szczególnie jest warte podkreślenia podkreślenia – turystyki konnej.

Projekt pt. „Sieć ścieżek konnych północnej Małopolski” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.