Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sportowe podsumowanie Gimnazjum w Gołaczewach – korespondencja

Główna treść

Sportowe podsumowanie Gimnazjum w Gołaczewach – korespondencja

W związku z faktem, że drugi semestr roku szkolnego 2016/2017 biegnie szybko, postanowiliśmy chwilę zatrzymać się przy semestrze pierwszym i krótko podsumować oraz opisać sportowe występy dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Gołaczewach w tym okresie.

W dniu 19 września 2016 r. w ZS ,,Pod Lasem’’ w Wolbromiu odbyły się miejsko-gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Po ostatniej 10 zmianie drużyna dziewcząt zajęła ostatecznie 2 miejsce, natomiast drużyna chłopców meldując się na mecie ze sporą przewagą, zwyciężyła w zawodach i wywalczyła sobie równocześnie prawo do reprezentowania Gminy Wolbrom w zawodach na szczeblu powiatowym. W zawodach powiatowych rozgrywanych w Olkuszu w dniu 28 września 2016 r. nasi chłopcy w składzie: Banyś Bartłomiej, Barczyk Miłosz, Gamrat Mariusz, Goc Damian, Kurek Kacper, Krzywański Jan, Maj Mateusz, Pacia Mateusz, Pasich Aleksander, Rachwał Krzysztof, Wolski Kacper wypracowali podczas biegu przewagę nad drugą drużyną wynoszącą ponad 1 minutę i bezdyskusyjnie zwyciężyli w zawodach powiatowych. Poza zajęciem 1 miejsca chłopcy z Gimnazjum w Gołaczewach otrzymali kwalifikacje do finału wojewódzkiego, który odbył się w Nowym Targu w dniu 11 października 2016 r. (17 miejsce na 47 zgłoszonych drużyn) i otrzymali z rąk organizatora pamiątkowe dyplomy i medale.
Następnie w Zespole Szkół w Gołaczewach odbyły się miejsko-gminne drużynowe zawody w tenisie stołowym. Po eliminacjach drużyna dziewcząt w składzie: Kańczuga Gabriela, Krypska Kinga, Łaksa Michalina, zmagania zakończyła na 2 miejscu i zakwalifikowała się do kolejnych rozgrywek na szczeblu powiatowym, gdzie 16 listopada w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu po zaciętej i wyrównanej walce nasze dziewczęta ukończyły zawody na wysokim 3-miejscu.
Kolejnym zwycięstwem wpisującym się już w tradycję Gimnazjum w Gołaczewach, drużyna chłopców mogła pochwalić się w dniu 18 listopada 2016 r. W tym dniu nasze koszykarskie ekipy ,,ustrzeliły” dublet zajmując 1 miejsce w miejsko-gminnych zawodach w koszykówce – zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców kwalifikując się do rozgrywek powiatowych. Zawody na szczeblu powiatowym rozegrane zostały w dniu 29 listopada 2016 r., gdzie aby tradycji stało się zadość chłopcy z Gimnazjum w Gołaczewach zajęli 1 miejsce gromiąc w finale drużynę z Olkusza wynikiem 43:15 ! Drużyna dziewcząt po bardzo emocjonującym meczu uległa w finale rywalkom z Olkusza i rozgrywki powiatowe zakończyła na 2 miejscu. Gminę Wolbrom i powiat olkuski na zawodach w Oświęcimiu reprezentować będzie drużyna chłopców z Gimnazjum w Gołaczewach. Jesteśmy gotowi i czekamy na podanie terminu rozgrywek !
Składy drużyn:
chłopcy – Gamrat Mariusz, Goc Damian, Goc Szymon, Knap Patryk, Kurek Kacper, Kuś Piotr, Krzywański Jan, Pacia Mateusz, Pasich Aleksander, Wolski Kacper,
dziewczęta – Bąchor Aleksandra, Barczyk Karolina, Gałka Wiktoria, Gryla Weronika, Kańczuga Gabriela, Łaksa Michalina, Olszańska Alicja, Olszańska Kinga, Pasich Aleksandra, Żuchowicz Karolina.
Po sportowych zmaganiach i nauce przyszedł czas na zasłużone ferie. Spędzaliśmy czas przyjemnie, ale również na sportowo. Oprócz uczestnictwa w zajęciach SKS, pojeździliśmy na nartach (wyjazdy organizuje Pan Dyrektor Robert Kozłowski) i łyżwach (organizacją zajmuje się Pan Tomasz Szczepankiewicz), ponieważ jak co roku odwiedzamy stoki narciarskie w Jurgowie, Małym Cichym i Kasinie, a technikę jazdy na łyżwach doskonalimy na zaprzyjaźnionym obiekcie Cracovi Kraków .
Trzymamy kciuki za naszą drużynę chłopców na zawodach w Oświęcimiu, gdzie będą godnie reprezentować naszą szkołę, Gminę Wolbrom i powiat olkuski. Liczymy na ich dobry występ, emocjonującą grę i wywalczenie miejsca na podium !