Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Spotkanie informacyjne na temat odnawialnych źródeł energii

Główna treść

Spotkanie informacyjne na temat odnawialnych źródeł energii

LGD „Nad Białą Przemszą” realizuje projekt współpracy pn. Ekologia i odnawialne źródła energii korzyścią dla obszaru. W związku z tym rozpoczęły się spotkania informacyjne na temat odnawialnych źródeł energii z mieszkańcami gmin. Najbliższe spotkanie odbędzie się już dzisiaj o godz. 16.00 w Domu Kultury w Wolbromiu. W ramach spotkań odbędą się prelekcje na temat odnawialnych źródeł energii oraz podane zostaną informacje na temat pozyskiwania dotacji na energię odnawialną.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” wraz z trzema innymi LGD z województwa małopolskiego: Podhalańską Lokalną Grupą Działania, Pogórzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Zielonym Pierścieniem Tarnowa w okresie od czerwca do listopada 2014 realizuje projekt pn.: „Ekologia i odnawialne źródła energii z korzyścią dla obszaru”.Projekt polega na upowszechnianiu możliwości i korzyści wynikających z zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz podnoszeniu świadomości mieszkańców obszaru na temat ochrony środowiska w trakcie wydarzeń promocyjnych i edukacyjnych. Partnerzy współpracując ze sobą, organizując wspólne przedsięwzięcia oraz wymieniając się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie, dotrą do znacznej liczby mieszkańców, do lepszej promocji OZE oraz do zaangażowania młodzieży w działania proekologiczne.
Wszyscy zainteresowani tym tematem mogą już dziś, 27 października  uzyskać wiele ciekawych informacji w DK w Wolbromiu o godz. 16.00.

Następne spotkania odbędą się kolejno:
29 października, godz. 16.00 – Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach
30 października, godz. 16.00 – Centrum Kultury w Bolesławiu