Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Spraw frajdę dzieciom chorym na raka! Pokoloruj ich świat!

Główna treść

Spraw frajdę dzieciom chorym na raka! Pokoloruj ich świat!

Kolejny raz mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję sprawić, że na twarzach dzieci chorych na raka zagości uśmiech. Fundacja Rosa Vita organizuje w Zespole Szkół przy Skalskiej w dn. 13-15 października kolejną zbiórkę przyborów szkolnych, materiałów plastycznych oraz zabawek, które zostaną przewiezione przez wolontariuszy do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, która poprzednio sprawiła wiele radości chorym dzieciom.

Dzieci przebywające w szpitalach onkologicznych przeżywają ciężkie chwile. Aby dać im choć trochę radości i rozrywki wolbromska fundacja Rosa Vita po raz kolejny organizuje akcję zbiórki materiałów plastycznych i zabawek dla dzieci zmagających się z tą ciężką chorobą. Każdy może przekazać choćby drobny dar: nowe przybory i materiały szkolne, takie jak kredki, długopisy, pióra, bloki rysunkowe, książeczki do kolorowania i wiele innych. Dużo radości sprawią też dzieciom puzzle, czy gry planszowe. Jest jeden warunek- wszystkie podarunki muszą być nowe, gdyż te używane mogą zaszkodzić zdrowiu małych pacjentów.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji. Poprzednia edycja zbiórki zorganizowana w SP 1 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem darczyńców, a podarowane przedmioty sprawiły wiele frajdy dzieciom. Mamy nadzieję, że ludzi dobrej woli nie zabraknie i w tym roku.

Greta Fałda