Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Strażacy ochotnicy pokazali co potrafią

Główna treść

Strażacy ochotnicy pokazali co potrafią

W ostatnią niedzielę, na stadionie Strumyka Zarzecze, odbyły się Powiatowe Zawody Drużyn Pożarniczych. O tytuł najlepszej jednostki rywalizowało 7 drużyn z całego powiatu, w tym dwie z gminy Wolbrom. Zmagania strażaków ochotników dopingowała liczna publiczność. Nie zabrakło też gości honorowych – przedstawicieli władz lokalnych samorządów. Rolę gospodarza zawodów pełnił burmistrz Jan Łaksa.

Wśród gości znaleźli się m.in. starosta Barbarę Rzońcę, wójt Bolesławia Ryszard Januszek, wójt Klucz, a zarazem komendant powiatowych struktur Ochotniczych Straży Pożarnych Kazimierz Ściążko, wójt Trzyciąża Roman Żelazny, z-ca komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Michał Polak. Strażaków dopingowali gorąco zwłaszcza mieszkańcy wsi powiatu olkuskiego, z których przybyły rywalizujące drużyny. Sędzią głównym zawodów był młodszy brygadier Marcin Maciora.
Rywalizacja przebiegała szybko i sprawnie. Strażacy pokazali, że znają się na swojej robocie, są sprawni i zgrani. Tylko strażacy z OSP Poręba Dzierżna, mieli wyjątkowego pecha –  nie udało się im odpalić motopompy, przez co nie mogli być klasyfikowani w jednej z konkurencji, co zaprzepaściło ich szanse na dobre miejsce.
Wręczający puchary i nagrody Komendant Powiatowej OSP Kazimierz Ściążko, gratulując wszystkim zespołom znakomitego przygotowania, solidarnie pocieszał strażaków z Poręby Dzierżnej, ze zawiódł sprzet, a nie ludzie. Zwyciężyli druhowie z OSP w Laskach. Drugie miejsce ex aequo zajęły OSP Zarzecze i OSP Bydlin. Nagrodami były strażackie uniformy, hełmy i węże.
Oto wyniki zawodów:
Czasy drużyn w kategorii sztafet:
1. OSP Poręba Dzierżna 64 s.
2. OSP Bydlin 65 s. i OSP Zarzecze 65 s.
3. OSP Laski 67 s.
4. OSP Osiek 70 s.
5. OSP Trzyciąż 81 s.
6. OSP Bukowno Stare 82 s.

Czasy drużyn w kategorii ćwiczenia bojowe:
1. OSP Laski 33 s.
2. OSP Bydlin 38 s. i OSP Zarzecze 38 s.
3. OSP Bukowno Stare 45 s.
4. OSP Trzyciąż 81 s.
5. OSP Osiek 68 s.
6. OSP Poręba Dzierżna – nie sklasyfikowana.

Punktacja końcowa:
1. OSP Laski 100
2. OSP Bydlin 103 i OSP Zarzecze 103
3. OSP Bukowno Stare 127 i OSP Trzyciąż 127
4. OSP Osiek 138
5. OSP Poręba Dzierżna – nie sklasyfikowana.

Ewa Barczyk