Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sukcesy gimnazjalistek z Zarzecza w konkursach Kuratorium Oświaty w Krakowie

Główna treść

Sukcesy gimnazjalistek z Zarzecza w konkursach Kuratorium Oświaty w Krakowie

Wyniki tegorocznych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie są dla Gimnazjum im. Króla Władysława Łokietka w Zarzeczu powodem do dumy i radości. Sukcesy osiągnięte przez Wiktorię Bąk i Marię Kiwior oraz Marię Kowal i Patryka Szatana w Małopolskim Konkursie Biologicznym czy Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej cieszą zarówno uczniów jak i opiekunów.

Uczennica kl.III gimnazjum, Wiktoria Bąk, została laureatką dwóch konkursów przedmiotowych – Małopolskiego Konkursu Biologicznego (którego w ubiegłym roku szkolnym była finalistką) oraz Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Uczennica tej samej klasy, Maria Kiwior, również została laureatką Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej, mającego zasięg ponadwojewódzki. Ponadto Maria Kowal i Patryk Szatan uzyskali w tymże konkursie tytuły finalistów.
Laureatki obu konkursów uczestniczyły w uroczystym wręczaniu zaświadczeń, na mocy których, zgodnie z przepisami MEN, mają prawo do przyjęcia w pierwszej kolejności do szkoły średniej, zwolnione są z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, a zwolnienie to jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej liczby punktów. Finaliści zaś otrzymują dodatkowe 10 punktów w czasie rekrutacji do szkoły średniej.
Z osiągnięć swych uczniów dumne są nauczycielki pracujące z nimi w czasie przygotowań do konkursów: pani Renata Kolanko (Konkurs Biologiczny) i pani Elżbieta Ogonek (Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej), które życzą laureatom zapału w rozwijaniu zainteresowań i pogłębianiu rozległej już wiedzy oraz sukcesów w szkołach średnich, które niedługo wybiorą.