Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Sukcesy Teatru Bez Nazwy z Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu

Główna treść

Sukcesy Teatru Bez Nazwy z Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu

Zespół artystyczny Teatr Bez Nazwy rozpoczął swoją działalność w roku 2007 przy Gimnazjum nr 3 w Wolbromiu. Od 2012 r. prężnie działa przy Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu. Rok rocznie bierze udział w Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, zdobywając na szczeblu powiatowym zaszczytne miejsca na podium lub wyróżnienia. Odkąd działa przy nowoutworzonym Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu, teatr rozwija się dwujęzycznie – spektakle odgrywane są nie tylko w języku polskim, ale i angielskim.

Teatr Bez Nazwy co roku bierze udział w konkursie powiatowym Językowe Współzawodnictwo, organizowanym w Domu Kultury w Wolbromiu, zwyciężając od kilku lat potyczki w kategorii Krótka Scenka Teatralna w Języku Obcym.

I w tym roku szkolnym teatr cieszy się ogromnymi sukcesami. 18 kwietnia, jak co roku, uczniowie z Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu odwiedzili dzieci w zaprzyjaźnionym Przedszkolu im. Misia Uszatka, prezentując przedstawienie w języku angielskim. Tym razem była to bajeczka pt. „Wilk i trzy świnki”. Lekcja języka angielskiego w postaci śmiesznej i zarazem pouczającej bajeczki w Przedszkolu sprawiła dzieciakom niesamowitą radość. Uśmiechom i wybuchom śmiechu nie było końca! Po przedstawieniu był też czas na wspólne rysowanie, utrwalanie angielskich słówek, przybijanie piątek, a nawet przytulanie przyjaznych świnek.

Tradycją stało się też, iż gimnazjaliści każdego roku przygotowują anglojęzyczne przedstawienie, którego premiera odbywa się podczas powiatowego konkursu „Językowe Współzawodnictwo”, organizowanego w Domu Kultury w Wolbromiu. W tym roku nasze przedstawienie było bezkonkurencyjne, zajmując zaszczytne I miejsce.

Następnym konkursem były eliminacje powiatowe Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, które odbyły się dnia 26 kwietnia bieżącego roku w Domu Kultury w Wolbromiu. Spośród siedmiu grup, które w tym dniu zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie,  grupa uczniów z naszego gimnazjum zajęła III miejsce. Przedstawienie tym razem zostało przełożone na język polski.

Najświeższym osiągnięciem było zajęcie I miejsca w Teatraliach w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury, które odbyły się 17 maja w Olkuszu. Aktorzy po raz trzeci prezentowali swoje umiejętności, dając z siebie maksimum. Ponadto jedna z aktorek, Patrycja Pałka, otrzymała nagrodę specjalną za wyjątkowy talent i świetną grę aktorską.

Serdecznie gratulujemy tych zaszczytnych sukcesów oraz życzymy dalszych powodzeń. Pragniemy podziękować Pani Urszuli Marcinkowskiej oraz Pani Beacie Wesołowskiej, które dopilnowały, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Aktorom i wszystkim zaangażowanym dziękujemy za swój poświecony czas i przygotowanie.

„Kochamy to co robimy i dlatego wychodzi nam to tak dobrze!” – Aktorzy.


Teatr Bez Nazwy – skład:

Wilk: Patrycja Pałka, kl. IIa
1 świnka: Karolina Balik, kl. IIa
2 świnka: Kacper Bujak, kl. IIa
3 świnka: Gabriela Rogalska, kl. IIa
Mama Świnka: Martyna Kozieł, kl. IIId
Lisek: Zuzanna Michalak, kl. IIa
Muzyka i dźwięk: Damian Mitka, kl. IIa
Artykuł, fotorelacja i filmowanie: Zofia Domagała, kl. IIa, Natalia Kamionka i Paulina Kuś kl. IIc.

Opiekunowie: Beata Wesołowska, Urszula Marcinkowska

GALERIA ZDJĘĆ: