Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Światowy sukces Konrada Szczygła

Główna treść

Światowy sukces Konrada Szczygła

Zdecydowanie odstaje ponad przeciętność: wolbromianin, który mimo młodego wieku osiągnął już wiele znaczących sukcesów, a swoim niestereotypowym myśleniem wyróżnia się nawet z tłumu najzdolniejszych… Konrad Szczygieł, z którym spotkał się burmistrz Adam Zielnik wziął ostatnio udział w projekcie, który dotarł wśród 15 innych najlepszych projektów z Europy i 30 z całego świata do półfinału konkursu Google Online Marketing Challenge.

W drodze do swojego sukcesu czteroosobowa grupa polskich studentów, wśród których znalazł się Konrad, pokonała 1662 zespoły z całego świata. Ich zadaniem było przygotowanie i zrealizowanie trzytygodniowej kampanii w wyszukiwarce dla lokalnej firmy lub organizacji pozarządowej. Zwycięska drużyna z SGH w składzie: Magda Posłuszny, Mateusz Łozowicki, Michał Kloczkowski, Jakub Dylewicz i Konrad Szczygieł pracowała od opieką dr Tymoteusza Doligalskiego z Zakładu Wartości Klienta. Studenci przeprowadzili kampanię dla internetowego butiku odzieżowego MISBHV.

Podczas rozmowy z burmistrzem Adamem Zielnikiem okazało się, że młody informatyk i biznesmen z Wolbromia już teraz dobrze wie, że sukces wymaga ciężkiej pracy, a pieniądze, które przy okazji się zarabia są środkiem do dalszego działania, a nie wyłącznym celem… Na dodatek, Wolbrom to dla Konrada bardzo dobre miejsce do życia i tworzenia. – Trzeba tylko mieć pomysł na siebie i konsekwentnie go realizować, a małe miasto, w którym mam wszystko czego potrzebuję, jest świetnym środowiskiem do mojego rozwoju i pracy – twierdzi 22 latek … Postawa godna naśladowania, zwłaszcza wobec powszechnego trendu uciekania z „prowincji” do wielkich miast i panującego wokół  braku wiary w szanse na dobre życie wśród młodych ludzi.

Zapewne Konrad dzięki swoim poglądom i podejściu do świata nie będzie miał lekkiego życia, ale z pewnością ma szanse na osiągnięcie bardzo wielu ważnych celów i kolejne sukcesy, czego z całego serca życzył mu Adam Zielnik. – Dla mnie jako burmistrza i mieszkańca MiG Wolbrom najważniejsze jest to, że taki umysł chce u nas zostać – stwierdził burmistrz w komentarzu po spotkaniu .

Przyłączamy się do gratulacji i życzymy Konradowi wiele satysfakcji z dalszej pracy i osiągnięć!