Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Szukamy lidera akcji charytatywnej

Główna treść

Szukamy lidera akcji charytatywnej

Szlachetna Paczka poszukuje liderów z Wolbromia. Tylko tam, gdzie teraz pojawi się lider, pomoc dotrze do potrzebujących przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Ta piękna inicjatywa pomogła już wielu rodzinom wyjść z przysłowiowego „dołka” i dała impuls do rozpoczęcia nowego życia.

– Liderzy to osoby, które prowadzą projekt w miejscach, gdzie mieszkają. Kompletują zespoły wolontariuszy, pozyskują adresy rodzin żyjących w niezawinionej biedzie i dbają o przygotowanie pomocy jak najlepszej jakości – mówi Aneta Janiga, koordynator regionalny projektu Szlachetna Paczka.

W 2014 roku Szlachetna Paczka zjednoczyła niemal milion Polaków. W organizację inicjatywy Stowarzyszenia Wiosna w Krakowie włączyli się już m.in. Bronisław i Anna Komorowscy, Kamil Stoch wraz z całym Evenement Teamem, Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Mariusz Wlazły i Jakub Błaszczykowski. W naszej gminie akcję  powadziliśmy z wielkim powodzeniem przez dwa lata (2012 r. – 2013 r.), w ubiegłym roku nie udało się znaleźć osoby, która poświęciłaby czas na nadzorowanie całości akcji w Wolbromiu… Czy w tym roku znajdziemy wspólnie lidera? Chętnych prosimy o kontakt z redakcją lub bezpośrednio z organizatorami